Hlavní navigace

freeSAT od UPC už nabízí zákazníkům pouze dekódovací karty ICE

8. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 11. 2011

Nikoliv karty s kódovacím systémem CryptoWorks, ale takzvané ICE, které umožňují pracovat i s novým kódováním Irdeto a zároveň jsou použitelné v původních čtečkách, začala svým zákazníkům distribuovat satelitní služba freeSAT by UPC Direct. V chatu na serveru satCentrum to uvedl obchodní a marketingový ředitel UPC DTH pro Českou a Slovenskou republiku Jiří Kraval.

K TÉMATU: Satelitní služba freeSAT chce do budoucna zabránit sdílení karet

Všem novým zákazníkům již dodáváme Irdeto ICE karty, konstatoval Kraval s tím, že později přijde čas i na čisté karty Irdeto. Obě kódování jsou již v provozu, takže dnes fungují Irdeto ICE karty jak v CryptoWorks tak i Irdeto boxech, dodal Kraval. Nasazením systému Irdeto se chce operátor pochopitelně vyhnout možnosti takzvaného sdílení karet mezi satelitními piráty. CryptoWorks ho naopak bez problémů umožňuje. Novou generaci systému Irdeto používají také konkurenční satelitní služby CS Link a Skylink.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.