Hlavní navigace

Vlastník CS Linku potvrdil koupi Skylinku. O jejich spojení se nezmínil

30. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 9. 2011

Lucemburská společnost M77 Group, dceřina firma M7 Group, dnes v podvečer oficiálně potvrdila koupi satelitní služby Skylink. Mediální skupina tak už bude v České republice a na Slovensku vlastníkem druhého operátora. Patří jí také konkurenční CS Link. K tomu, zda bude koupě obou operátorů znamenat jejich spojení, případně přejmenování, se společnost nevyjádřila.

K TÉMATU: Vlastník CS Linku, skupina M77 Group, koupil satelitní službu Skylink

Jsme potěšeni akvizicí Skylinku, zvlášť po naší akvizici CS Linku začátkem tohoto roku. Jsme přesvědčeni, že trh bude nadále růst v České i Slovenské republice. Tato akvizice podporuje naši expanzi v Evropě a pomůže nám rozšířit naši DTH strategii pro více zemí. Z důvodu našeho zájmu v tomto trhu vítáme Skylink a jejich zkušenosti a kvalitu, uvedl při této příležitosti Kees Fäber z M77 Group. Částku, za kterou byl operátor koupen, přitom Fäber nekomentoval.

BRAND23 Workshop

NEPŘEHLÉDNĚTE: Satelitní Skylink je na prodej. Podle deníku E15 za jednu miliardu korun

Skupina M77 Group v podstatě vůbec neuvedla, co nákup Skylinku do budoucna znamená. V tiskové zprávě je řeč pouze o významném posílení v oblasti HD televize. Toto je výborná správa pro zákazníky Skylinku, kteří se tímto stávají součástí mezinárodní DTH skupiny se silným fokusem na HD. Skylink měl možnost rychle růst v posledních letech a já věřím, že tento růst bude pokračovat i nadále, konstatoval výkonný ředitel Skylinku Jaromír Glisník.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).