Hlavní navigace

Služby CS Link a Skylink zažívají v těchto měsících velké změny

14. 1. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 115393
TÝDENNÍ REVIZE - U satelitních služeb CS Link a Skylink je v posledních měsících opravdu živo. Za novinkami stojí pochopitelně nový vlastník z Lucemburska, který si už vzal obě platformy plně do "parády". Server DigiZone.cz vás tento týden informoval o personálních změnách ve společnostech, které obě služby provozují. Šéfem pro integraci obou operátorů se stal dřívější šéf Skylinku Jaromír Glisník, Daniel Klička z CS Linku naopak vede nově marketing. Tento týden jsme navštívili také dvě tiskové konference. První byla k jarnímu schématu Barrandova, druhá k pokračujícímu sporu Primy a RTA.

Novinky ve vedení satelitních operátorů CS Link a Skylink

V rámci integrace satelitních operátorů CS Link a Skylink došlo k personálním změnám v nejvyšším vedení. Serveru DigiZone.cz to potvrdil Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti TradeTec, která je v Česku provozovatelem druhé zmíněné služby. Přesto, že CS Link a Skylink doposud fungují jako dvě samostatné služby, některé funkce už jsou pro obě společné. Například Glisník už není výkonným ředitelem TradeTec, stejně tak jako Daniel Klička nevykonává stejnou pozici v Media Vision, vlastníkovi CS Linku. Bývalý šéf Skylinku má nyní na starosti komunikaci obou služeb na venek a stará se také o jejich integraci, Klička naopak šéfuje v CS Linku a Skylinku marketingu. Glisník dostal na starosti obě služby pravděpodobně díky větším zkušenostem v oboru placené televize, které sahají až do začátku devadesátých let. Funkce výkonných ředitelů byla u obou služeb zrušena kvůli tomu, že legislativa neumožňuje, aby šéf společnosti byl zároveň členem představenstva.

Lukáš Polák: Glisník už má na starosti CS Link i Skylink, Klička vede marketing
Lukáš Polák: Satelitní přelaďování zákazníkům maximálně ulehčíme, slibuje šéf Skylinku

Spor Primy s Regionální televizní agenturou pokračuje

Vedení společnosti FTV Prima pozvalo ve středu do pražského hotelu Hilton novináře, aby jim vysvětlilo svoje stanovisko ve věci překlopení licence z kanálu TV Prima na Prima family. Celá problematika podle slov generálního ředitele Marka Singera akcelerovala začátkem tohoto roku, kdy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělala určitý krok, který nemá právo udělat. Využili jsme právo vrátit naše licence pro televizi Prima. Pravomoce RRTV jsou jasně definovány a měla pouze vzít na vědomí, že licence je vrácena, konstatoval Singer. Podle něho tak učinila RRTV doposud ve všech případech. Nestandardní bylo, že místo toho kontaktovala Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Je to nestandardní krok, protože tento orgán má jiný účel. Je regulační. Navíc RRTV požádala o vyjádření i Regionální televizní agenturu (RTA), což je také dost nestandardní, uvedl Singer. Konkurenční RTA dříve vstupovala do regionálních oken Primy v přesně stanovených časech. Svůj pohled na věc podala krátce po skončení tiskové konference i sama RTA.

Lukáš Polák: Šéf Primy: Nevím, proč se má k vrácení naší původní licence vyjádřit i RTA
Jan Potůček: RTA se ohradila proti výrokům na tiskovce Primy, trvá na staré licenci

TV Barrandov představila své jarní novinky v čele s Okamurou

Televize Barrandov vstupuje do čtvrtého roku své existence s novým publicistickým formátem, kterým chce navázat na zpravodajskou hodinu tří největších českých televizí. Diskusní pořad Dobrý večer, Česko! nasadí každý všední den pět minut před osmou hodinou večer, aby se přesně strefila do doby, kdy ostatní programy vysílají reklamu nebo upoutávky na hlavní večerní pořady. V moderování živé relace se bude střídat Martina KociánováTomiem Okamurou. To však není jediná novinka Barrandova pro letošní rok. Do čtvrtého roku vysílání vstupuje televize Barrandov s novým sloganem Více zpráv, více zábavy, více života. Za cíl si stanovil dosáhnout průměrný celodenní podíl na dospělém publiku mezi sedmi a osmi procenty (stejný plán měla tato televize i loni, v druhém pololetí jej ale přehodnotila).

TV Barrandov - 3 roky, Janka Vozárová, Tomio Okamura

Na TV Barrandov bude moderovat obden desetiminutovku i Tomio Okamura. (Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz)

Jan Potůček: TV Barrandov v roce 2012: nový zpravodajský pořad a vyrovnaný rozpočet
Lukáš Polák: Tomio Okamura bude mít vlastní pořad na televizi Barrandov

Stručně

Analytici americké investiční skupiny Goldman Sachs snížili očekávanou hodnotu akcií společnosti CME, vlastníka Novy, za jakou se budou prodávat v příštím roce. Ve čtvrtek o tom informoval deník Hospodářské noviny. Za tuto skutečnost může především to, že CME je velmi zadlužena a na českém trhu z důvodu vývoje ekonomické situace nelze očekávat zlepšení.

Lukáš Polák: CME je velmi zadlužená. Vlastníka Novy nečekají dobré časy

Internetové portfolium televize Nova posílí o další známou službu. Společnost CET 21 přebírá od internetového portálu Centrum.cz komunikační platformu ICQ. Obchod se týká nejen České republiky, ale i Slovenska a musel ho odsouhlasit i izraelský vlastník globální značky ICQ. Nova zatím nechce informaci oficiálně komentovat. Vše oznámíme na tiskové konferenci příští týden, řekl serveru DigiZone.cz ředitel PR Novy Vladimír Mužík.

Jan Potůček: Nova přebírá komunikační službu ICQ v České republice a na Slovensku

Prodej reklamy na České televizi, tedy na programech ČT 2 a ČT 4, kde po loňské změně zákona reklama ještě zůstává, bude mít i letos na starost agentura Media Master. Ta sice ještě za minulého vedení ČT vyhrála výběrové řízení na prodej reklamy po dobu dalších pěti let, televize s ní ale dosud nepodepsala novou smlouvu a od ledna 2010 s ní prodlužuje starou smlouvu. Podle ekonomického deníku E15 ji ČT prodloužila i na tento rok.

Jan Potůček: Reklamu na České televizi bude i letos prodávat agentura Media Master

ČT 4 - vizuál 2011

Reklama z České televize téměř zmizela. Zůstala ale na ČT 2 a také sportovní ČT 4. (Zdroj: Česká televize)

Zábavnou mezinárodní soutěž Aréna národů začne od soboty 4. února vysílat Prima family. Patnáct soutěžících reprezentuje Českou republiku v zábavných hrách, kde vítězí humor nad výkonem. V Aréně národů platí, že „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, avizuje televize v předběžném programovém plánu na pátý týden letošního roku. Aréna národů dostane prestižní vysílací čas od 20 hodin a moderovat ji budou Aleš HámaAlešem Valentou.

Jan Potůček: Prima family nasadí od 4. února soutěž Aréna národů. V sobotu od 20:00

Nové logo už má liberecká regionální televize Genus Plus, která 1. února zahájí samostatné vysílání v multiplexu 3 z vysílačů Ještěd a Černá hora. Stanice nahradí dosavadní regionální studio R1 Genus, které se do konce loňského roku připojovalo každý všední den mezi 17:40 a 18:00 do celostátního vysílání televize Prima. Od února nabídne po celý den vlastní vysílání, kromě zpravodajství i publicistiku a různé magazíny.

Jan Potůček: Liberecká televize Genus Plus, která nahradí R1 Genus, už má nové logo

Marketing Meeting balicek

Nové rubriky i moderátory má od tohoto týdne Evropa 2, nejposlouchanější české rádio pro mladé. Staré osvědčené tváře zůstávají, doplňují je ale nová jména: zprávařky Markéta Ježková a Kateřina Černá či moderátor Ondřej Havlík. Změny přicházejí krátce poté, co vedení Evropy 2 převzala nová programová ředitelka Jitka Augustinová, která nahradila Petra Vladyku. Ten loni na podzim odešel na stejnou pozici do televize Prima.

Jan Potůček: Evropa 2 upravila vysílací schéma. Přidává nové rubriky i moderátory

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).