Hlavní navigace

Miliardář Babiš chce mluvit do televizního byznysu. Domluví se s Pařízkem?

22. 9. 2012
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Zprávou číslo jedna pro tento týden je bezpochyby skutečnost, že miliardář Andrej Babiš má zájem vstoupit do televize Pohoda podnikatele Radima Pařízka.

Koupí Andrej Babiš TV Pohoda?

Společnost AGF Media, kterou vlastní český miliardář slovenského původu Andrej Babiš, poprvé otevřeně přiznala, že se zajímá o možnost vstupu do nové televize Pohoda, za kterou stojí dvojice podnikatelů Radim Pařízek a Vladimír Železný. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to potvrdil místopředseda představenstva AGF Media Vladimír Junger. Hovoříme s panem doktorem Pařízkem a panem doktorem Železným. Zda se ale dohodneme, není jasné. Je to zcela otevřené, uvedl Junger.

Informaci, že se miliardář Babiš zajímá o možnosti spolupráce s oběma podnikateli, přinesl server DigiZone.cz tento týden v úterý. Tato „sondáž“ už ale probíhá několik měsíců. Vladimír Junger dále listu řekl, že jednání se vedou s více subjekty a společnost o vlastní televizi pochopitelně uvažuje. Jak by taková stanice vypadala? Podíl zpravodajství, regionálního i celostátního, bude velmi významný, uvedl Junger a dodal: Média zisk samozřejmě generují, je to podnikatelská aktivita jako každá jiná.

Radim Pařízek a Vladimír Železný teď mají před sebou těžký úkol. Podaří se jim do multiplexu 4 získat dostatek zákazníků?
Autor: pro DigiZone.cz Ivana Dvorská

Prodají Radim Pařízek a Vladimír Železný TV Pohoda Andreji Babišovi?

Lukáš Polák: Miliardář Andrej Babiš má zájem o Pařízkovu televizi Pohoda

Lukáš Polák: Miliardář Babiš uvažuje o vlastní televizi. Sondoval i možnosti multiplexu 4

Óčko projde s desátými narozeninami rapidní proměnou

Hudební televize Óčko oslaví své desáté narozeniny a její vedení přemýšlelo o tom, jak tento významný milník oslavit. Óčko se mění proto, že se posouvá do další fáze vývoje a mění se i okolí okolo něho, uvedl generální ředitel stanice Štěpán Wolde. Ten připomněl, že významným krokem byl především vstup televize do multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG). Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale jsme rádi, že jsme ho nakonec učinili, dodal Wolde.

Jednou z nejvýraznějších novinek bude změna grafického vizuálu, které proběhne v říjnu. Cílem bylo spojit obě cílové skupiny a princip graficky zjednodušit a přitáhnout ho k hudbě. Prvním viditelným prvkem bude změna loga. To nové bude vycházet z písmene O. Základní princip fungování je hudba. Veškeré animace budou reagovat na ni. Óčko propojí jasně grafiku se self promotion, aby bylo jasné, na kterém programu se diváci nacházejí.

Nová grafika Óčka působí moderně.
Autor: Óčko

Nová grafika Óčka působí moderně.

Lukáš Polák: Óčko oslaví desáté narozeniny. Mění grafiku a v příštím roce chce oslovit 2 % diváků

V multiplexu 4 bude vysílat nová televize Inzert TV

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání společnosti InzertMax licenci pro program Inzert TV, který bude šířen v rámci pozemního digitálního vysílání. Licence byla udělena na dobu dvanácti let pro oblast Prahy a středních Čech, Brna a jižní Moravy a také Moravskoslezského kraje. Stanice bude vysílat 24 hodin denně. Jednatel firmy Tomáš Fuxa serveru DigiZone.cz potvrdil, že se program objeví v zemském multiplexu 4.

Pokud vám projekt televize Inzert TV přijde povědomý, nemýlíte se. Televize už jednou pozemní licenci získala, tehdy jako InzertMax, ovšem nikdy neodstartovala. Zahájení jejího vysílání zhatilo odebrání kmitočtového přídělu společnosti Czech Digital Group (CDG), která multiplex 3 šířila jak na kanálu 59, tak i na kanálu 46. To se pochopitelně nelíbilo Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ), který tuto skutečnost považoval za zbytečné plýtvání kmitočtovým spektrem.

Logo stanice je umístěno do pravého horního rohu.
Repro foto Fanda TV

Fanda byl doposud jediným řádně platícím zákazníkem multiplexu 4.

Lukáš Polák: Multiplex 4 získal dalšího zákazníka. Vysílat v něm bude stanice Inzert TV

Stručně

Nová celoplošná televize Pětka, která patří miliardářovi Luboši Měkotovi, už rozhodla o termínu svého startu. Bude to 15. říjen. V pátek o tom napsal ekonomický deník E15. Tuto skutečnost potvrdil serveru DigiZone.cz i technický ředitel této stanice Jiří Němeček.

Lukáš Polák: Celoplošná televize Pětka odstartuje 15. října. Vrátí se k tradiční české zábavě

Společnost Sony Pictures Television Networks, která je v České republice a na Slovensku provozovatelem kanálu AXN, AXN Crime a AXN Scifi, chce v našem regionu spustit další televizní kanál. S největší pravděpodobností by mělo jít o stanici AXN Spin.

Lukáš Polák: Sony Pictures Television Networks plánuje v Česku spuštění dalšího kanálu z rodiny AXN

Zahájení vysílání kanálu AXN HD u nás a našich východních sousedů nabralo zpoždění. Společnost Sony Pictures Television Networks, která je jeho provozovatelem, v současné době řeší zásadní problém – kterou verzi programu na obou trzích nabídne.

Lukáš Polák: Spuštění AXN HD v Česku a na Slovensku brání maďarské reklamy


repro foto AXN HD

Dočkáme se česko-slovenské verze AXN HD. Musíme se nechat překvapit.

Satelitní služba Skylink vychází vstříc těm zákazníkům CS Linku, kteří doposud váhali s přechodem k sesterskému operátorovi. Na jejich popud přichází s balíčkem Flexi 7. Ten svým charakterem připomíná bývalou nabídku CS Linku Mých 6. Nový produkt má být určen především pro ty zákazníky, kteří si chtějí „namixovat“ vlastní nabídku programů.

Lukáš Polák: Skylink zavádí nový balíček Flexi 7. Připomíná bývalou nabídku CS Linku Mých 6

Provozovatel satelitní služby Skylink, lucemburská skupina M77, oznámila, že zařazuje do programové nabídky kanál AXN v klasickém rozlišení obrazu. Skylink také potvrdil, že do základní programové nabídky Digital zařazuje program Retro Music Television.

Lukáš Polák: Skylink zařadil do nabídky AXN. Retro už je dostupné v základním balíku

Content First 2022_tip temata

Servisní poplatek lucemburské společnosti M77 Group, která je provozovatelem satelitních služeb CS Link a Skylink, nebudou muset hradit diváci ani za sledování programů skupiny Prima, tedy Prima family, Prima Cool a Prima love.

Lukáš Polák: Paradox satelitního servisního poplatku: Vlastní kartu bude mít po ČT i Prima

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.