Hlavní navigace

Vlastník CS Linku a Skylinku si objednal další kapacitu na družici Astra 3B pro náš trh

4. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Satelitní služby se tímto krokem připravují na možné rozšíření programové nabídky. Nová kapacita umožní jak šíření programů v klasickém tak i vysokém rozlišení obrazu.

Lucemburská společnost M77 Group, majitel služeb CS Link a Skylink, si objednala novou frekvenční kapacitu u operátora SES, dominantního poskytovatele vysílacích služeb z družice v Evropě. Konkrétně půjde o jeden z transpondérů (frekvencí) na orbitální pozici 23,5 stupně východně, satelit Astra 3B. SES potvrdila, že kapacita bude sloužit pro potřeby českého a slovenského trhu. V současné době využívají společnosti M7 a M77 celkem 13 transpondérů na pozicích 19,2 a 23,5.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Odpojení starých karet Skylinku u Novy Sport a Eurosportu piráty nevyřadilo

Těší nás, že můžeme M7 a M77 podpořit v úspěšné expanzi na jejich trzích v zemích Beneluxu, v Rakousku a střední a východní Evropě, uvedl obchodní ředitel SES Ferdinand Kayser. Tato dohoda ukazuje, že můžeme nabídnout ideální podmínky pro celoevropské hráče, kteří chtějí rozvíjet své podnikání v oblasti vysílání, dodal Kayser. Ziskem této kapacity jsme udělali další krok v našem úspěšném růstu ve střední Evropě, což nám umožní poskytnout lepší služby místním zákazníkům, uvedl člen představenstva M77 Group Kees Färber.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.