Hlavní navigace

Operátor satelitů Astra přichází s IP řešením pro ty, kteří nechtějí klasické antény

7. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výhodou SAT>IP technologie od společnosti I DO IT je možnost připojení jak klasického satelitního přijímače, tak i několika mobilních zařízení.

Chcete sledovat satelitní televizi, ale nechcete si na vaši nemovitost umisťovat parabolickou anténu klasických rozměrů? Existuje řešení, s nímž přichází telekomunikační společnost SES, jejíž satelity Astra operují napříč orbitem. Jde o první komerčně vyráběnou Ku-pásmovou plochou anténu s integrovaným IP konvertorem. Anténu vyrábí pro SES korejská společnost I DO IT Co, LTD. a bude brzy k dispozici na hlavních evropských trzích, kde operátor působí. S dostupností se počítá i v České republice a na Slovensku. Kromě zpracování klasického signálu umožňuje anténa distribuci na mobilní zařízení.

cif - debata 2

Satelitní anténa kombinující v sobě televizní a IP příjem
Autor: Selfsat.com

Satelitní anténa kombinující v sobě televizní a IP příjem

ČTĚTE TAKÉ: Óčko řeší s techniky SES nasazení hybridního vysílání na satelitu Astra

Již několik let bylo I DO IT průkopníkem ve vývoji a masové výrobě vysoce výkonných plochých antén s Ku pásmem pro koncové zákazníky mnoha světových trhů, řekl Seung Joon Im, generální ředitel I DO IT, a doplnil: Díky spolupráci se SES jsme nyní schopni integrovat SAT>IP technologii do našich antén. To umožňuje distribuci živého satelitního vysílání přes WiFi do tabletů či smartphonů, což je důležitá vlastnost vedle domácností také pro trh cestování a táboření. Stávající řešení SAT>IP antény umožňuje připojení až osmi různých zařízení a je ideální kombinací klasického satelitního a mobilního příjmu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).