Hlavní navigace

Majitel Skylinku pohltil dalšího evropského operátora, německý KabelKiosk

20. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Akvizice KabelKiosk je skvělou příležitostí pro náš vstup na německý trh v pozici provozovatele televizní platformy,“ uvedl šéf společnosti M7 Deutschland Kees Färber.

Společnost M7A Group, dceřiná firma lucemburské M7 Group, která provozuje mimo jiné i operátora Skylink, pohltila KabelKiosk, významného provozovatele kabelovéIP televize v sousedním Německu. Nová firma ponese označení M7 Deutschland. Telekomunikační operátor Eutelsat oznámila, že M7 Group je v natolik dobré formě, aby mohla zajistit další rozvoj této značky včetně uvedení nových OTT služeb (obsahuje například hybridní televizi apod., pozn. red.). Transakce obsahuje také dohodu na pronájem transpondérů z pozice 9 stupňů východně, kde už působí maďarská verze AustriaSatu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Provozovatel Skylinku expanduje, spouští službu AustriaSat Magyarország

Eutelsat a M7 Deutschland se zároveň dohodly, že vytvoří společnou platformu, která kombinuje klasické vysílání a služby videa na vyžádání. Eutelsat bude KabelKiosk poskytovat dále uplinkové služby (vysílání signálu na satelit, pozn. red.) pro teleporty v Itálii a Francii. Po vybudování silné distribuční platformy v Německu je třeba se posunout dál a přichází čas pro nového akcionáře. Po nedávné akvizici maďarské placené služby působící na pozici 9 stupňů východně posilujeme svůj vztah se skupinou M7, uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Eutelsat Michel de Rosen.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Provozovatel Skylinku vyčlenil divizi pro zajištění satelitní distribuce vysílatelům

Akvizice KabelKiosk je skvělou příležitostí pro náš vstup na německý trh v pozici provozovatele televizní platformy. Jsme přesvědčení, že KabelKiosk i nadále poroste na poli podnikání kabelové televize. Doufáme také v jeho růst prostřednictvím nových příležitostí, které nabízí pro poskytování služeb nové technologie v rámci IPTV a OTT, konstatoval generální ředitel společnosti M7 Deutschland Kees Färber. Díky využití znalosti M7 Group zůstáváme v dobrých rukou a dobré pozici, abychom mohli i nadále rozšiřovat naši působnost na kabelovém trhu, uvedla mimo jiné šéfka KabelKiosk Martina Rutenbeck.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).