Hlavní navigace

Majitel Skylinku pohltil dalšího evropského operátora, německý KabelKiosk

„Akvizice KabelKiosk je skvělou příležitostí pro náš vstup na německý trh v pozici provozovatele televizní platformy,“ uvedl šéf společnosti M7 Deutschland Kees Färber.
Lukáš Polák 20. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost M7A Group, dceřiná firma lucemburské M7 Group, která provozuje mimo jiné i operátora Skylink, pohltila KabelKiosk, významného provozovatele kabelovéIP televize v sousedním Německu. Nová firma ponese označení M7 Deutschland. Telekomunikační operátor Eutelsat oznámila, že M7 Group je v natolik dobré formě, aby mohla zajistit další rozvoj této značky včetně uvedení nových OTT služeb (obsahuje například hybridní televizi apod., pozn. red.). Transakce obsahuje také dohodu na pronájem transpondérů z pozice 9 stupňů východně, kde už působí maďarská verze AustriaSatu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Provozovatel Skylinku expanduje, spouští službu AustriaSat Magyarország

Eutelsat a M7 Deutschland se zároveň dohodly, že vytvoří společnou platformu, která kombinuje klasické vysílání a služby videa na vyžádání. Eutelsat bude KabelKiosk poskytovat dále uplinkové služby (vysílání signálu na satelit, pozn. red.) pro teleporty v Itálii a Francii. Po vybudování silné distribuční platformy v Německu je třeba se posunout dál a přichází čas pro nového akcionáře. Po nedávné akvizici maďarské placené služby působící na pozici 9 stupňů východně posilujeme svůj vztah se skupinou M7, uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Eutelsat Michel de Rosen.

cif20-tip-online-recnici

ČTĚTE TAKÉ: Provozovatel Skylinku vyčlenil divizi pro zajištění satelitní distribuce vysílatelům

Akvizice KabelKiosk je skvělou příležitostí pro náš vstup na německý trh v pozici provozovatele televizní platformy. Jsme přesvědčení, že KabelKiosk i nadále poroste na poli podnikání kabelové televize. Doufáme také v jeho růst prostřednictvím nových příležitostí, které nabízí pro poskytování služeb nové technologie v rámci IPTV a OTT, konstatoval generální ředitel společnosti M7 Deutschland Kees Färber. Díky využití znalosti M7 Group zůstáváme v dobrých rukou a dobré pozici, abychom mohli i nadále rozšiřovat naši působnost na kabelovém trhu, uvedla mimo jiné šéfka KabelKiosk Martina Rutenbeck.