Hlavní navigace

Majitel Skylinku potvrdil, že připravuje expanzi do Maďarska

Lukáš Polák

Satelitní služba Skylink před týdnem představila svým zákazníkům balíček maďarských kanálů. O expanzi operátora služby na tamní trh se hovořilo delší dobu.

Doba čtení: 1 minuta

Lucemburská společnost M7 Group, která v České republice a na Slovensku provozuje satelitní služby SkylinkCS Link, chystá expanzi na maďarský trh. Jejich někdejší šéf a současný člen představenstva firmy Jaromír Glisník už to potvrdil místním médiím. Několik desítek minut před nimi informaci přinesl maďarský web sat-tv-radio.hu. Glisník zatím nechtěl prozradit bližší informace, firma je hodlá zveřejnit, až bude tento krok aktuální. Server DigiZone.cz se snažil zástupce obou operátorů kontaktovat, někdejší šéf Skylinku měl ale dlouhodobě obsazeno.

K TÉMATU: Do nabídky Skylinku přibyly i maďarské stanice, operátor je nabízí v balíčku

M7 Group se konkrétně chystá na převzetí tamního satelitního operátora Hello HD. Prozatím těsně spolupracujeme a zvažujeme další společné projekty, uvedl Jaromír Glisník. Expanze do Maďarska by však neprobíhala pravděpodobně prostřednictvím satelitní pozice 23,5 stupně východně, ale satelitu Eutelsat 9A na 9 stupních východně. Právě zde Hello HD své programy distribuuje. Skylink nedávno zařadil do své nabídky balíček maďarských stanic, který nabízí jak zákazníkům v České republice, tak i na Slovensku. O jeho možné expanzi na tamní trh už se spekulovalo delší dobu.

Našli jste v článku chybu?