Hlavní navigace

Bělorusko zakazuje používání zahraničních webů

3. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od února by v Bělorusku návštěva a užívání zahraničních webů měla být nelegální aktivitou. Občané a obyvatelé Běloruska za porušení nového zákona budou čelit pokutě až do výše 125 dolarů. Pro všechny firmy a podnikatele v Bělorusku bude navíc platit, že musí používat pouze domácí domény pro poskytování služeb, obchodování i elektronickou poštu.

Od února by v Bělorusku návštěva a užívání zahraničních webů měla být nelegální aktivitou. Občané a obyvatelé Běloruska za porušení nového zákona budou čelit pokutě až do výše 125 dolarů. Pro všechny firmy a podnikatele v Bělorusku bude navíc platit, že musí používat pouze domácí domény pro poskytování služeb, obchodování i elektronickou poštu.

Zákon se dotkne i provozovatelů internetových kaváren i další míst, které poskytují přístup k Internetu – novou povinností je záznam a předání všech identifikačních údajů uživatelů, kteří se pomocí jimi poskytovaných služeb dopustí porušení zákona. Stíhání mohou být i domácí uživatelé, kteří dalším osobám umožní používat své domácí počítače pro přístup k Internetu.

Součástí zákona je i ustanovení seznamu blokovaných webů, které lokální poskytovatelé připojení k Internetu jsou povinni blokovat. Seznam by měl obsahovat zejména weby pornografické a takové, které obsahují informace extremistické povahy.

Cloud23

Nový zákon zakazuje i online nákupy zboží jinde, než na webech v Bělorusku. Podle níže uvedeného článku to může vést k zablokování přístupu na Amazon.com i další světové prodejní weby pro občany Běloruska.

Zdroj: Belarus: Browsing Foreign Websites a Misdemeanor

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).