Hlavní navigace

Beroun, Kdyně, Klatovy a Tábor se dočkají dokrývačů multiplexu 2

24. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 5. 2010

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ Nejen digitálního terestrického multiplexu 1, ale i sítě 2 s programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov se dočkají televizní diváci v Berouně, Kdyni, Klatovech a Táboře. Dokrývače budou spuštěny pro obyvatele zmíněných lokalit koncem tohoto měsíce. Celkově se tak počet těchto vysílačů multiplexu 2 dostane na číslo třináct.

ČTĚTE TAKÉ: Tábor, Beroun, Klatovy a Kdyně se dočkají dokrývačů multiplexu 1

Prohlédněte si mapy pokrytí plánovaných dokrývačů:

Dokrývač Beroun bude umístěn v blízkosti města na vrchu Děd. Bude provozován na 41. kanále s horizontální polarizací s primárním zdrojem signálu z pražské jednofrekvenční sítě. V Kdyni se dokrývač nachází na vrcholu kopce Koráb a vysílat bude na 48. kanále s horizontální polarizací, primární zdroj signálu získá ze sušického Svatoboru. Klatovský dokrývač je situován v části města Hůrka. Šířen bude na 48. kanále s horizontální polarizací a s primárním zdrojem také ze Svatoboru. Dokrývač v Táboře je umístěn v Čelkovicích a vysílat bude na 41. kanálu s horizontální polarizací. Primární zdroj bude čerpat z votických Mezivrat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.