Hlavní navigace

Vyšla betaverze Norton Smartphone Security pro Android

Jiří Macich ml.

Symantec uvolnil betaverzi bezpečnostního řešení Norton Smartphone Security pro mobilní zařízení se systémem Android. Norton Smartphone Security poskytuje antivirový skener, filtr nechtěných hovorů a zpráv a také sadu nástrojů omezujících rizika plynoucí z odcizení zařízení. Umí dálkově vymazat všechna citlivá data nebo zamknout ovládání přístroje. Podporuje také spárování zařízení s konkrétní SIM kartou, takže zařízení je nefunkční po vložení jiné SIM karty. Podporován je Android 2.0 nebo…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Symantec uvolnil betaverzi bezpečnostního řešení Norton Smartphone Security pro mobilní zařízení se systémem Android. Norton Smartphone Security poskytuje antivirový skener, filtr nechtěných hovorů a zpráv a také sadu nástrojů omezujících rizika plynoucí z odcizení zařízení. Umí dálkově vymazat všechna citlivá data nebo zamknout ovládání přístroje. Podporuje také spárování zařízení s konkrétní SIM kartou, takže zařízení je nefunkční po vložení jiné SIM karty. Podporován je Android 2.0 nebo novější.

Podobná bezpečnostní řešení pro chytré mobily dnes už nejsou žádnou raritou. Zejména ochrana citlivých informací je vcelku zásadní. Vždyť dnešní mobily obsahují nejen podrobné adresáře, ale v jejich paměti lze objevit i kalendář, úkoly, fotky, e-maily, uložená hesla k různým webovým službám a mnohé další. Není tedy divu, že mobilní bezpečnostní řešení se vedle funkcí antiviru soustředí i na ochranu těchto dat. Příklad může být také ESET Mobile Security pro Symbian a Windows Mobile. (Tisková zpráva)