Hlavní navigace

Vyšla betaverze Norton Smartphone Security pro Android

12. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Symantec uvolnil betaverzi bezpečnostního řešení Norton Smartphone Security pro mobilní zařízení se systémem Android. Norton Smartphone Security poskytuje antivirový skener, filtr nechtěných hovorů a zpráv a také sadu nástrojů omezujících rizika plynoucí z odcizení zařízení. Umí dálkově vymazat všechna citlivá data nebo zamknout ovládání přístroje. Podporuje také spárování zařízení s konkrétní SIM kartou, takže zařízení je nefunkční po vložení jiné SIM karty. Podporován je Android 2.0 nebo…

Symantec uvolnil betaverzi bezpečnostního řešení Norton Smartphone Security pro mobilní zařízení se systémem Android. Norton Smartphone Security poskytuje antivirový skener, filtr nechtěných hovorů a zpráv a také sadu nástrojů omezujících rizika plynoucí z odcizení zařízení. Umí dálkově vymazat všechna citlivá data nebo zamknout ovládání přístroje. Podporuje také spárování zařízení s konkrétní SIM kartou, takže zařízení je nefunkční po vložení jiné SIM karty. Podporován je Android 2.0 nebo novější.

Podobná bezpečnostní řešení pro chytré mobily dnes už nejsou žádnou raritou. Zejména ochrana citlivých informací je vcelku zásadní. Vždyť dnešní mobily obsahují nejen podrobné adresáře, ale v jejich paměti lze objevit i kalendář, úkoly, fotky, e-maily, uložená hesla k různým webovým službám a mnohé další. Není tedy divu, že mobilní bezpečnostní řešení se vedle funkcí antiviru soustředí i na ochranu těchto dat. Příklad může být také ESET Mobile Security pro Symbian a Windows Mobile. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).