Hlavní navigace

Veřejná betaverze SP1 pro Windows 7 má přijít v červenci

9. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft plánuje uvolnění veřejné betaverze prvního servisního balíčku pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2 na konec letošního července. V případě systému Windows Server 2008 R2 servisní balíček nabídne technologii RemoteFX, která posouvá práci se vzdálenou plochou na vyšší úroveň. Dovede totiž nabídnout všechny grafické vymoženosti jako kdyby uživatel seděl přímo u daného počítače. První servisní balíček také aktivuje u Windows Server Hyper-V dynamické alokování více či…

Microsoft plánuje uvolnění veřejné betaverze prvního servisního balíčku pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2 na konec letošního července. V případě systému Windows Server 2008 R2 servisní balíček nabídne technologii RemoteFX, která posouvá práci se vzdálenou plochou na vyšší úroveň. Dovede totiž nabídnout všechny grafické vymoženosti jako kdyby uživatel seděl přímo u daného počítače. První servisní balíček také aktivuje u Windows Server Hyper-V dynamické alokování více či méně paměti dle aktuální potřeby jednotlivých virtuálních strojů.

Uživatelé Windows 7 od prvního servisního balíčku žádnou smršť nových funkcí očekávat nemají. Půjde skutečně jen o souhrn už vydaných záplat a aktualizací, který doplní i některé nové opravy vzniklé na základě zpětné vazby. Již dříve se objevily informace, že Windows 7 s SP1 zohlední nástup USB 3.0 a servisně vylepší podporu některých bezdrátových technologií. Dle vyjádření zástupců Microsoftu prý ale není důvod čekat s případným přechodem na Windows 7 až na vydání prvního servisního balíčku, jak se v minulosti stalo zvykem. (The Windows Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.