Hlavní navigace

Bez mobilu ani ránu. Podle Googlu tak žijí dvě třetiny Čechů

6. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

A nejen to. Více než čtvrtina Čechů svůj mobil používá prakticky neustále k jiným účelům než k telefonování.

Necelé dvě pětiny českých majitelů chytrého telefonu na svém zařízení řeší i jiné věci než jen volání. Už během ranního vstávání surfuje na mobilu polovina majitelů internetového připojení. Téměř tři čtvrtiny uživatelů si zároveň telefon nechávají na dosah vedle postele a v podstatě všichni (devět z deseti) ho používají jako budík.

To je jen pár výstupů z letního průzkumu Googlu, který probíhal v Česku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Výzkum prokázal, jak se společnost sžívá s fenoménem chytrých telefonů. 

Zhruba 15 procent dotazovaných telefon neodkládá ani během sportování a třetina ani na romantické schůzce. Na dovolenou si chytrý telefon bere přes 90 procent lidí a roaming používá k surfování každý čtvrtý oslovený.

Mobily totiž neradno podceňovat. Příští rok by se na jejich displejích měla podle agentury ZenithOptimedia odehrát bitva o peníze z internetového videa. Zatímco před třemi lety měly mobily a tablety na čase stráveném sledováním on-line videí celosvětově podíl 23 procent, loni to již byly dvě pětiny a v příštím roce by měl překročit padesát procent. 

BRAND23 Workshop

V Česku internetová videa přehrává 3,6 milionu uživatelů. V červnu si prohlédli téměř 120 milionů videí s tím, že průměrný čas, který lidé každý den stráví sledováním internetových videí, se v roce 2015 zvýší téměř o čtvrtinu a v příštím roce o další pětinu.

S tím roste i podíl videa na globálních reklamních výdajích. Zatímco v roce 2012 video ulouplo devítiprocentní kus koláče, za dva roky už by to mělo být procent třináct. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).