Hlavní navigace

Bezpečnostní díra umožňuje aktivovat legální kopii Windows 8 zdarma

21. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová verze operačního systému Windows může být aktivována a to legálně, aniž by za ni uživatel zaplatil. Na vině je bezpečnostní díra, která umožňuje legalizovat Windows 8 i bez aktivačního klíče. Stačí získat instalační soubor, provést instalaci s jakýmkoli platným aktivačním klíčem (je jedno, zdali už byl dříve použit k aktivaci) a Windows aktivovat prostřednictvím tzv. KMS (Key Management System). Takto aktivované Windows mohou být bez omezení používány 180 dní.

Nová verze operačního systému Windows může být aktivována a to legálně, aniž by za ni uživatel zaplatil. Na vině je bezpečnostní díra, která umožňuje legalizovat Windows 8 i bez aktivačního klíče.

Stačí získat instalační soubor, provést instalaci s jakýmkoli platným aktivačním klíčem (je jedno, zdali už byl dříve použit k aktivaci) a Windows aktivovat prostřednictvím tzv. KMS (Key Management System). Takto aktivované Windows mohou být bez omezení používány 180 dní.

Pokud jsou v této době Windows upgradovány na edici Media Center, dojde k jejich legalizaci. Microsoft totiž v současné době nabízí produktové klíče k Windows Media Center zdarma. Při upgradu na Media Center ale Microsoft neověřuje platnost aktivace přes KMS. Tudíž je po úspěšném upgradu nainstalovaná kopie Windows považována za legální.

Zdroj: WindowsWave

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.