Hlavní navigace

Bill Gates: do Internetu budeme hodně investovat i bez Yahoo

Jiří Macich ml.

Bill Gates v rozhovoru pro agenturu Reuters pronesl několik zajímavých prohlášení. Odmítnutou nabídku Microsoftu na převzetí portálu Yahoo označil za velmi férovou a podle něj nyní Microsoft nehodlá na své nabídce nic měnit. Zároveň zdůraznil, že Microsoft bude do internetových projektů investovat velké peníze ať už Yahoo koupí či nikoliv. Můžeme si dovolit velké investice do technologií a marketingu. Uděláme to s Yahoo nebo i bez něho, řekl doslova. Tato silná slova si lze vyložit jako tlak na…

Bill Gates v rozhovoru pro agenturu Reuters pronesl několik zajímavých prohlášení. Odmítnutou nabídku Microsoftu na převzetí portálu Yahoo označil za velmi férovou a podle něj nyní Microsoft nehodlá na své nabídce nic měnit. Zároveň zdůraznil, že Microsoft bude do internetových projektů investovat velké peníze ať už Yahoo koupí či nikoliv. Můžeme si dovolit velké investice do technologií a marketingu. Uděláme to s Yahoo nebo i bez něho, řekl doslova. Tato silná slova si lze vyložit jako tlak na akcionáře Yahoo, že si Microsoft může nakonec na Internetu najít jinou nevěstu, i když sám Bill Gates přiznává, že převzetí Yahoo by pro Microsoft bylo nejjednodušší cestou. (SITA)

Našli jste v článku chybu?
19. 2. 2008 19:11
pj (neregistrovaný)
naprosto v poradku, jen je nechat jeste dal vyhnit (yahoo), zbytecny utracet prachy za tuhle firmicku, i tak byla nabidka zbytecne vysoka.
19. 2. 2008 16:50
Tak podle tohoto zdroje Gates v podstatě vyslal vzkaz, že nabídka byla férová a MS jí nebude zvyšovat. http://www.forbes.com/feeds/ap/2008/02/19/ap4669106.html A akcie Yahoo na to reagují od otevření burzy poklesem.