Hlavní navigace

Flattr zavedl Bitcoin, ale pouze jako jednu z měn, kterými lze účet nabít

11. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Příznivci Bitcoinu začali ihned volat po tom, aby vůbec mohli flattrovat v bitcoinech — bez převodu na euro a zpět — ale to je v nedohlednu.

Flattr minulý týden zavedl Bitcoin jako jednu z měn, kterou je možné účet u Flattru nabít. Bitcoiny se však převedou na eura. Flattr si na zpracování bitcoinů vybral dánský BIPS, a to prý prostě proto, že „implementace byla snadná a odpovídali na emaily“.

Flattr krokem vyhověl patrně úzké, ale o to neodbytnější skupině svých uživatelů. Drtivá většina uživatelů Flattru prý nadále nabíjí své účty měnou běžnou.

Flattr vyzval také k tomu, aby lidé vyjádřili, zda by stáli i o možnost v BTC vyzvedávat, a zájem o to mají, nejspíše tedy Flattr zavede i vyzvedávání v bitcoinech, ale opět převodem z měny účtu, tedy z eura.

DT 23

Ovšemže se ihned ozvaly hlasy po flattrování čistě v bitcoinech, bez převodních nákladů a bez ohledu na převodní poměr BTC k měnám tradičním. O tom však společnost zatím ani neuvažuje, není to myslitelné: podstata Flattru — rozdělování mikropříspěvků — si ostatně žádá, aby celé rozpočítávání probíhalo v jednotné měně. Pro Flattr je to euro. Všechny ostatní měny se při dobíjení nebo vyzvedávání převádějí na euro, respektive z eura.

Dosavadní zájem o BTC patrně ještě neopodstatňuje snahu o nějaké souběžné řešení založené na BTC.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).