Hlavní navigace

Mikroplatby

Nechte si platit za svůj koníček. Patreon pomáhá vybudovat síť patronů

Rádi byste věděli, jestli vaše tvorba stojí lidem za příspěvek? Alternativou k tlačítku „Donate“ na webu může být služba Patreon.

Doba čtení: 5 minut

AdBlock Plus se spojil s Flattrem, chystají nástroj pro platby za obsah

Nejrozšířenější blokátor reklam se snaží přesvědčit, že není nepřítelem online médií. A Flattr se pokouší povstat z popela. Jak tohle dopadne?

Doba čtení: 2 minuty

Pamatujete ještě na Flattr? Revoluce v mikroplatbách se nekoná

Pokud jste to ještě neudělali, je vlastně nejvyšší čas ty zdržující ikonky z vašich webů odstranit. Je to sice škoda, ale co naděláte.

Doba čtení: 4 minuty

Flattr zavedl Bitcoin, ale pouze jako jednu z měn, kterými lze účet nabít

Příznivci Bitcoinu začali ihned volat po tom, aby vůbec mohli flattrovat v bitcoinech — bez převodu na euro a zpět — ale to je v nedohlednu.

Doba čtení: 1 minuta

Ruská Sberbank získala za 60 milionů dolarů tříčtvrtinový podíl ve službě Yandex.Money

Státem ovládaná ruská banka Sberbank, která letos mimo jiné dokončila akvizici banky Volksbank International, koupila za 60 milionů dolarů tříčtvrtinový podíl ve službě Yandex.Money (Яндекс.Деньги). Yandex začal spolupracovat se Sberbank už loni, když obě firmy podepsaly dohodu, která uživatelům Yandex.Money umožnila dobíjet své účty prostřednictvím bankomatů Sberbank. 

19. 12. 2012 16:14
Doba čtení: 1 minuta

Linus Olsson (Flattr): Na internetu je katastrofální oligopol VISA/MasterCard a PayPalu

Flattr potřeboval najít takové investory, kteří ho nebudou nutit do špatných rozhodnutí. Doufá v konkurenci, protože věří, že monopoly jsou špatné. A o svých nápadech máte mluvit s co nejvíce lidmi, ale zároveň musíte sami nejlépe rozumět tomu, co děláte, míní Linus Olsson.

Doba čtení: 16 minut

PayU nově umožňuje zaplatit jízdenky na autobus

Platební systém PayU mohou nově zákazníci použít při rezervaci jízdenek na autobus prostřednictvím e-shopu AMSBUS (předprodejní systém pro dálkové a mezinárodní autobusové linky), který provozuje společnost ČSAD SVT. Rychlé bankovní převody od Raiffeisenbank, Komerční banky, mBank, GE Money, Volksbank a Fio banky prostřednictvím platební brány PayU doplní další platební metody, které mohou zákazníci při rezervaci přes AMSBUS využít. Ať už je to platba kartou, rychlý bankovní převod České…

18. 7. 2012 13:49
Doba čtení: do minuty

Flattr narazil. Apple odmítá aplikace, které využívají tuto službu

Mikroplatební nástroj Flattr.com narazil na očekávatelný problém, Apple jakékoliv aplikace využívající Flattr pro „platby“ zamítá a odstraňuje z AppStore. Jednou z postižených aplikací je Instacast, který se do AppStore může vrátit pouze pokud placení přes Flattr realizuje odvedením uživatele do Safari, tedy mimo aplikaci.

29. 5. 2012 8:51
Doba čtení: do minuty

Nucené placení za obsah funguje málokomu, dobrovolné je spíš hra

Placení za obsah obchází internetem spolu s nevyhovujícími příjmy z reklamy jako věčný evergreen. Stále to vypadá, že recept na to, jak donutit uživatele za obsah platit, se nenašel, i když náznaky tu jsou. I v Česku.

Doba čtení: 5 minut

PayPal denně odbaví platby v hodnotě 315 milionů dolarů

Americký mikroplatební systém PayPal registruje denně více než 5 milionů transakcí v hodnotě přesahující 315 milionů dolarů. Vyplývá to z nedávno zveřejněných výsledků firmy za druhé čtvrtletí letošního roku. Ve stejném období PayPal také poprvé v historii pokořil v tržbách hranici jedné miliardy dolarů za jedno čtvrtletí.

26. 9. 2011 9:26
Doba čtení: do minuty

PayPal dementoval zprávy, že míří na ruský trh

Podle neoficiálních informací, které zveřejnil na začátku srpna deník Vedomosti, plánoval PayPal na podzim či v zimě otevřít v Moskvě malou kancelář. Na rozjezd ruské pobočky měla mateřská společnost eBay vyčleněno údajně 25 milionů dolarů. Nyní PayPal popírá, že by připravoval svůj brzký vstup na ruský trh.

31. 8. 2011 7:25
Doba čtení: 1 minuta

PayPal míří na ruský trh, založí pobočku a investuje 25 milionů dolarů

PayPal a jeho mateřská společnost eBay plánují vstup na ruský trh. Podle neoficiálních informací, které dnes přinesl deník Vedomosti, otevře PayPal na podzim či v zimě malou kancelář v Moskvě. Na rozjezd ruské pobočky má údajně vyčleněno 25 milionů dolarů. eBay zatím zvažuje možnosti, jak proniknout na zajímavý ruský trh. Objem online plateb v Rusku v roce 2010 se odhaduje na 70 miliard rublů (43 miliard korun).

3. 8. 2011 12:25
Doba čtení: do minuty

Flattr: Like tlačítko vydělávající reálné peníze

Systémy mikroplateb nejsou žádnou novinkou a Internetem se mihly už před deseti lety. Naopak Like tlačítka jsou poměrně nová, ale uživatelé je milují. Proč nepropojit tyto dva principy do jediného?

Doba čtení: 4 minuty

WikiLeaks hledá cestu k penězům od příznivců

WikiLeaks se snaží dostat k finančním příspěvkům od potenciálních příznivců přes komunitní mikroplatební systém Flattr, který ve Švédsku založil Peter Sunde, jehož můžete znát i jako odsouzeného provozovatele The Pirate Bay. WikiLeaks využívá tento start-up kvůli problémům s tradičními platebními kanály.

Doba čtení: do minuty

Android Market: placené aplikace i pro české uživatele

Android Market rozšiřuje seznam, z nichž si mohou uživatelé kromě bezplatných aplikací stahovat také aplikace za poplatek. Je mezi nimi i Česká republika. Dalšími novými zeměmi s podporou nákupu aplikací jsou Argentina, Austrálie, Belgie, Brazílie, Dánsko, Finsko, Hongkong, Irsko, Izrael, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rusko, Singapur, Švédsko, Švýcarsko a Tchaj-van. Možnost nákupu aplikací by se ve všech těchto zemích měla nově objevit během dvou týdnů. Google…

Doba čtení: 1 minuta

E-Business Forum 2010 již v úterý 5. října

V úterý 5. října 2010 se koná celodenní odborná akce s názvem E-Business Forum. Jde o druhý ročník úspěšné konference o internetovém obchodu, zaměřený na všechna témata, jež se týkají praktického provozování e-businessu: platební metody, logistika, sklady, bezpečnost transakcí, výzkum zákaznického chování, právní otázky fungování e-shopů, otázky marketingu a cenových srovnání, vztah kamenných a internetových obchodů.

27. 9. 2010 16:37
Doba čtení: 1 minuta

Potvrzeno, Google koupil firmu Jambool

Už jsme vás informovali, že Google vedle nákupu společnosti Slide krouží také kolem firmy Jambool. Nyní je již oficiální zprávou, že se Google na koupi firmy Jambool dohodl. Potvrdili to její zakladatelé Vikas Gupta a Reza Hussien. Jambool provozuje Social Gold, což je platforma pro implementaci platebních systémů do online her. Podle neoficiálních informací Google tentokrát tasí z pomyslné peněženky sedmdesát milionů dolarů a nejde zdaleka o první podobnou investici z posledních měsíců. Jisté…

16. 8. 2010 14:01
Doba čtení: 1 minuta

Ovi Store podporuje Premium SMS, AppStore zase zkušební verze aplikací

Ovi Store, tedy portál s aplikacemi pro chytré telefony od společnosti Nokia, rozšířil paletu dostupných platebních metod. Původně bylo možné uhradit poplatek za placené aplikace jen platební kartou. V současnosti již lze využít i Premium SMS (kdy se cena aplikace odečte z kreditu nebo je paušálním zákazníkům zahrnuta do měsíčního vyúčtování). To je dobrá zpráva hlavně pro české zákazníky, kteří jsou na Premium SMS vcelku zvyklí. Nokia slibovala podporu Premium SMS už letos v březnu, když Ovi…

Doba čtení: 1 minuta

Aukro chystá vlastní platební bránu PayU

Aukční server Aukro chystá vlastní platební bránu. Jmenovat se bude PayU a Aukru umožní integrovat všechny platební kanály do jednoho rozhraní. PayU bude navíc nabízet služby i třetím stranám, tedy obchodníkům, kteří budou mít zájem zaintegrovat jediné platební rozhraní obsluhující všechny platební kanály. PayU není mikroplatební systém, umožní převody ze stávajících platebních systémů jakou jsou bankovnictví jednotlivých bank, kreditní karty, SuperCash nebo Premium SMS. Podobný systém nasadilo…

Doba čtení: do minuty

eBay International Market v češtině v ostrém provozu, PayPal stále česky neumí

eBay International Market (eIM) s podporou češtiny po několika měsících veřejného testování přešel do ostrého provozu. Čeští uživatelé jsou na něj přesměrováváni z domény ebay.cz. Americká aukční síň eBay však zatím na český trh vstupuje sotva jednou nohou. Hlavním nedostatkem je, že čeští uživatelé nemohou přes eBay International Market zboží prodávat, ale pouze kupovat ze zahraničí. Brzdou může být také skutečnost, že PayPal stále nedisponuje českou lokalizací, přestože českým uživatelům je…

Doba čtení: 1 minuta

PayPay má problémy. Jen se neví, který

PayPay je jeden z "alternativních" platebních systémů na Internetu, který si vydobyl renomé vůči PayPalu a platebním kartám podporou převodů, na které karetní společnosti i PayPal rezignovaly. To mimo jiné díky tomu, že nebyl regulován regulátory finančního trhu a sídlil na seychellském ostrově Mahé. Ve skutečnosti šlo o výtvor slovenské firmy, které pomohlo drzé použití jména zaměnitelného s PayPalem i kašlání na regulovčíky finančních trhů.

Doba čtení: 3 minuty

QQ.com je sociální síť větší Facebooku. V Číně.

Větší než Facebook, mocnější než Skype, instantnější než ICQ a ikona úspěšné e-komerce. Přesto pro nás neznámá. To je síť QQ. Půl miliardy uživatelů nabrala v Číně, ale poučit bychom se mohli i u nás.

Doba čtení: 7 minut

Mobile Internet Forum 2009 o reklamním potenciálu mobilní komunikace

Odborná konference Mobile Internet Forum 2009, kterou letos na podzim pořádá náš server Lupa.cz za podpory portálu Seznam.cz a mobilního operátora Vodafone, se bude věnovat hlavně reklamnímu potenciálu mobilní komunikace. Je mobilní marketing účinným a využívaným nástrojem? Jaké reklamní aktivity mohou čeští zákazníci očekávat? A budou na ně reagovat? To jsou jen některé z otázek, kterými se konference bude zabývat. K dalším tématům budou patřit také platformy iPhone nebo Android, placení přes…

21. 8. 2009 15:32
Doba čtení: 1 minuta

PaySec umožňuje zaplatit online i za letenky

Český online platební systém PaySec navázal spolupráci s Českými aeroliniemi a Click4Sky. Uživatelé platebního systému Československé obchodní banky a Poštovní spořitelny tedy nyní mohou přes PaySec zaplatit i za letenky objednané na stránkách csa.cz, czechairlines.com nebo click4sky.com. Věříme, že díky této nové vzájemné spolupráci PaySecu s Českými aeroliniemi a Click4Sky dojde k dalšímu rozšíření internetových plateb a jejich obliba i nadále poroste, říká Leila Goulliová, ředitelka projektu…

Doba čtení: 1 minuta

eBay hlásí další pokles zisku, nepomohl ani nárůst uživatelů

Ani pozitivnější finanční výsledky v divizích PayPal a Skype neodvrátily značný meziroční pokles zisku online aukční síně eBay. Ve druhém čtvrtletí tohoto roku klesl její zisk na 327,3 milionu dolarů. Ve stejném období minulého roku populární aukční síň vydělala 460 milionů dolarů. Zisk klesá již třetí čtvrtletí v řadě. Podle provozovatelů eBay za to může menší zájem o aukce a silnější dolar.

24. 7. 2009 14:55
Doba čtení: 1 minuta

Mozilla Add-ons zavádí nástroj pro příspěvky autorům rozšíření

Portál Mozilla Add-ons zavedl dlouho slibovanou podporu pro donationware. Tedy přesněji řečeno implementoval nástroj, díky kterému si autoři jednotlivých doplňků např. pro Firefox nebo Thunderbird mohou uživatelům říci o drobný finanční příspěvek. Ten je samozřejmě zcela dobrovolný a i bez jeho poskytnutí si uživatel může daný doplněk zdarma stáhnout. Eventuální platby je možné provádět zatím výhradně přes PayPal.

20. 7. 2009 9:59
Doba čtení: 1 minuta

Topfun vedle PayPay nově podporuje i PaySec

Server Topfun, který už nějaký ten pátek funguje jako internetová videopůjčovna, rozšiřuje paletu podporovaných platebních metod o český mikroplatební systém PaySec od ČSOB a Poštovní spořitelny. Přes PaySec tak nyní lze dobíjet virtuální účet přímo na serveru Topfun, ze kterého se odečítají poplatky za vypůjčené filmy. Uživatelé serveru Topfun, kteří si nyní pořídí PaySec účet, si v rámci promoakce budou moci vypůjčit dva filmy zdarma.

Doba čtení: 1 minuta

Vodafone M-peněženka

Vodafone dnes na tiskové konferenci představil službu M-peněženka, která umožní platit za zboží mobilním telefonem. Službz z obchodníků zatím podporuje jen služba i-legálně.cz pro placené stahování hudby. Další partneři se mají přidat časem. Jaké jsou provize účtované operátorem, není zatím jasné, ale u T-Mobile, kde M-platby fungují delší dobu, je to podstatně dražší varianta, než platba kartou.

Doba čtení: do minuty

Týdenní revize: útlum přeprodávaného ADSL a dobírka navěky

Nový vlastník společnosti VOLNÝ chce utlumit přeprodávané ADSL jako neperspektivní. Komu patří Kasa.cz? Mediální skupina CME je i přes negativní reakce vítězem loňského tuzemského internetového dění. Evropská digitální knihovna mohla být ve skutečnosti odstavena kvůli nevhodnému obsahu přímo na své domovské stránce. Ačkoli platebních metod na českém Internetu přibývá, uživatelé stále preferují dobírku.

17. 1. 2009 6:20
Doba čtení: 5 minut

Placení na Internetu vloni a letos

Rok 2008 byl pro placení na Internetu minimálně na nabídkové straně - tedy na straně poskytovatelů platebních systémů - přelomový. Objevil se PaySec, řada platebních tlačítek českých bank. Lidé ale stále věří osvědčené dobírce. Co se letos změní?

Doba čtení: 11 minut