Hlavní navigace

PaySec umožňuje zaplatit online i za letenky

Jiří Macich ml.

Český online platební systém PaySec navázal spolupráci s Českými aeroliniemi a Click4Sky. Uživatelé platebního systému Československé obchodní banky a Poštovní spořitelny tedy nyní mohou přes PaySec zaplatit i za letenky objednané na stránkách csa.cz, czechairlines.com nebo click4sky.com. Věříme, že díky této nové vzájemné spolupráci PaySecu s Českými aeroliniemi a Click4Sky dojde k dalšímu rozšíření internetových plateb a jejich obliba i nadále poroste, říká Leila Goulliová, ředitelka projektu…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český online platební systém PaySec navázal spolupráci s Českými aeroliniemi a Click4Sky. Uživatelé platebního systému Československé obchodní banky a Poštovní spořitelny tedy nyní mohou přes PaySec zaplatit i za letenky objednané na stránkách csa.cz, czechairlines.com nebo click4sky.com. Věříme, že díky této nové vzájemné spolupráci PaySecu s Českými aeroliniemi a Click4Sky dojde k dalšímu rozšíření internetových plateb a jejich obliba i nadále poroste, říká Leila Goulliová, ředitelka projektu PaySec. Kromě zaplacení za samotnou letenku lze PaySec použít i pro zakoupení cestovního pojištění nebo předplacení nadváhy zavazadla. (Tisková zpráva)

Služba PaySec byla spuštěna loni v dubnu. Publicitu si tehdy vysloužila i kvůli podivným PR blogům, které údajně měla mít na svědomí příliš horlivá stážistka a provozovatelé systému PaySec i jeho oficiální PR agentura se od nich distancovali. PaySec je od začátku přirovnáván k platebnímu systému PayPal, ovšem princip obou služeb je rozdílný. PayPal se napojuje přímo na platební kartu, kdežto PaySec funguje jako virtuální účet, na který je nutné přesouvat finanční prostředky.