Hlavní navigace

PaySec umožňuje zaplatit online i za letenky

20. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český online platební systém PaySec navázal spolupráci s Českými aeroliniemi a Click4Sky. Uživatelé platebního systému Československé obchodní banky a Poštovní spořitelny tedy nyní mohou přes PaySec zaplatit i za letenky objednané na stránkách csa.cz, czechairlines.com nebo click4sky.com. Věříme, že díky této nové vzájemné spolupráci PaySecu s Českými aeroliniemi a Click4Sky dojde k dalšímu rozšíření internetových plateb a jejich obliba i nadále poroste, říká Leila Goulliová, ředitelka projektu…

Český online platební systém PaySec navázal spolupráci s Českými aeroliniemi a Click4Sky. Uživatelé platebního systému Československé obchodní banky a Poštovní spořitelny tedy nyní mohou přes PaySec zaplatit i za letenky objednané na stránkách csa.cz, czechairlines.com nebo click4sky.com. Věříme, že díky této nové vzájemné spolupráci PaySecu s Českými aeroliniemi a Click4Sky dojde k dalšímu rozšíření internetových plateb a jejich obliba i nadále poroste, říká Leila Goulliová, ředitelka projektu PaySec. Kromě zaplacení za samotnou letenku lze PaySec použít i pro zakoupení cestovního pojištění nebo předplacení nadváhy zavazadla. (Tisková zpráva)

Služba PaySec byla spuštěna loni v dubnu. Publicitu si tehdy vysloužila i kvůli podivným PR blogům, které údajně měla mít na svědomí příliš horlivá stážistka a provozovatelé systému PaySec i jeho oficiální PR agentura se od nich distancovali. PaySec je od začátku přirovnáván k platebnímu systému PayPal, ovšem princip obou služeb je rozdílný. PayPal se napojuje přímo na platební kartu, kdežto PaySec funguje jako virtuální účet, na který je nutné přesouvat finanční prostředky.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).