Hlavní navigace

PaySec

Pokus o český PayPal nevyšel. ČSOB zavírá peněženku PaySec

Už jen do konce června. Pokud máte v elektronické peněžence PaySec uložené nějaké peníze, máte dva měsíce na to, abyste si je převedli jinam.

Doba čtení: 2 minuty

E-shopy: Snížení poplatků za platbu kartou potěší, ale cen se spíš nedotkne

Europoslanci schválili strop poplatků za placení kartami. Efekt je zatím nejistý – tuzemské e-shopy ale kvůli tomu zlevňovat nebudou.

Doba čtení: 4 minuty

PaySec podporuje dobíjení přes aplikaci MasterCard Mobile

Virtuální účet platebního systému PaySec lze dobíjet aplikací MasterCard Mobile. Při jejím uvedení do ČR tomu tak překvapivě nebylo. Uplatnitelnost aplikace při online nákupech se tak rázem zvětšila.

30. 4. 2013 20:05
Doba čtení: 1 minuta

Moneybookers se přejmenuje na Skrill, PayPay umírá a majitele hledá Interpol

Elektronická peněženka Moneybookers se přejmenuje na Skrill a změní i doménu. „Skrill je hovorový termín pro peníze; pro nás však také znamená bezpečnou a inovační metodu, jak mohou zákazníci platit online“, říkají provozovatelé webu na svých stránkách, které jsou i v češtině.  Novinkou má být především orientace na mobilní platby, zpřístupnění placení přes iPhone, iPad a další mobilní platformy. To ovšem PayPal, největší konkurent Moneybookers, nabízí také. Rebranding a nové mobilní služby by…

Doba čtení: 1 minuta

PaySec zavádí automatické dobíjení inkasem

Tuzemský online platební systém PaySec od tohoto týdne nabízí svým uživatelům novinku: jednodušší automatické dobíjení z vlastního účtu v bance. PaySec funguje na předplaceném principu a je potřeba na virtuální účet nejdříve nějaké peníze převést. Na rozdíl od globálně oblíbeného systému PayPal tedy není přímo napojen na platební kartu a potažmo účet v bance. To se ale nyní částečně mění. PaySec totiž od pondělí zavádí automatické dobíjení účtu.

Doba čtení: 1 minuta

PaySec pro vybrané e-shopy hodlá garantovat vrácení peněz za nepoctivé prodejce

Nákupní rádce Heuréka.cz a platební systém PaySec přicházejí s nabídkou, která má motivovat k nákupu v e-shopech i ostražitější klienty, kteří se bojí, že při online nakupování narazí na podvodníky. V rámci programu Garance nákupu nabízejí při nepoctivém chování vybraných e-shopů vrácení peněz zákazníkovi až do výše 5 000 korun, tedy pokud si zákazník zboží najde přes vyhledávač Heuréka.cz nebo za něj zaplatí přes PaySec. Pokud využije obou služeb, může mu být vráceno až 10 000 korun.

11. 11. 2009 9:37
Doba čtení: 1 minuta

PaySec umožňuje zaplatit online i za letenky

Český online platební systém PaySec navázal spolupráci s Českými aeroliniemi a Click4Sky. Uživatelé platebního systému Československé obchodní banky a Poštovní spořitelny tedy nyní mohou přes PaySec zaplatit i za letenky objednané na stránkách csa.cz, czechairlines.com nebo click4sky.com. Věříme, že díky této nové vzájemné spolupráci PaySecu s Českými aeroliniemi a Click4Sky dojde k dalšímu rozšíření internetových plateb a jejich obliba i nadále poroste, říká Leila Goulliová, ředitelka projektu…

Doba čtení: 1 minuta

Topfun vedle PayPay nově podporuje i PaySec

Server Topfun, který už nějaký ten pátek funguje jako internetová videopůjčovna, rozšiřuje paletu podporovaných platebních metod o český mikroplatební systém PaySec od ČSOB a Poštovní spořitelny. Přes PaySec tak nyní lze dobíjet virtuální účet přímo na serveru Topfun, ze kterého se odečítají poplatky za vypůjčené filmy. Uživatelé serveru Topfun, kteří si nyní pořídí PaySec účet, si v rámci promoakce budou moci vypůjčit dva filmy zdarma.

Doba čtení: 1 minuta

PaySec snižuje poplatek za vybíjení, poplatek za nabíjení kartou zůstává

Platební systém PaySec snižuje poplatek za tzv. vybíjení účtu, tedy za převod určité částky na běžný bankovní účet. Původně činil poplatek tři koruny a nyní nově za vybití zaplatíte koruny dvě. Je to údajně reakce na skutečnost, že uživatelé přes PaySec platí v internetových aukcích a peníze za vydražené zboží chtějí z elektronické peněženky převést na běžný účet. Vybíjení na účty vedené u mateřské ČSOB nebo Poštovní spořitelny je zdarma.

Doba čtení: 1 minuta

E-shop Českých drah podporuje systém PaySec

Nově dostupnou platební metodou v e-shopu Českých drah je platební systém PaySec. Kromě letenek je tak možné přes PaySec zaplatit i lístek do vlaku. Nabídnout možnost zaplatit přes PaySec se stává v oblasti online prodeje letenek a jízdenek standardem. Jsme přesvědčeni, že i zákazníci Českých drah se rychle naučí využívat pohodlí, které jim online platby PaySec přinesou, tvrdí Leila Goulliová, ředitelka inovací ČSOB.

Doba čtení: 1 minuta

mBank a Seznam.cz připravují nový platební systém

Na český Internet míří další online platební systém. Hospodářské noviny informují, že mBank ve spolupráci s portálem Seznam.cz v následujících několika dnech spustí novou službu pro rychlé platby na Internetu, která bude konkurovat zahraniční službě PayPal či letos spuštěnému českému PaySec, se kterým na jaře přišla ČSOB ve spolupráci s Poštovní spořitelnou.

Doba čtení: 1 minuta

PaySec po třech měsících: je už bezpečnější?

PaySec změnil až příliš snadný způsob změny telefonního čísla pro zasílání SMS s autorizačními kódy. Zavedl časový zámek. Podobná ochrana u internetového bankovnictví Servis 24 však nebyla dostatečná a provozovatel služby sáhl k razantnímu kroku. Jak je na tom PaySec?

Doba čtení: 6 minut

Servis 24 bezpečnější, PaySec stále s nedostatkem (doplněno, opraveno)

Koncem března jsme vás informovali, že Česká spořitelna kvůli sérii phishingových útoků preventivně zdvojnásobila časovou prodlevu mezi zažádáním o změnu telefonního čísla pro autorizaci transakcí a skutečným provedením této změny. Klient, za kterého by se číslo pokusil změnit podvodník, měl na obranu 24 hodin. Na původní telefonní číslo mu totiž přišlo oznámení o žádosti ke změně. Ale ani to zřejmě nestačilo a tak Česká spořitelna před časem úplně zrušila možnost změny autorizačního…

Doba čtení: 1 minuta

PaySec: převažují platby mezi uživateli (doplněno)

Platební systém PaySec má za sebou prvních několik týdnů ostrého provozu a seznam podporovaných e-shopů se neustále prodlužuje. Přesto momentálně největší množství plateb nemíří na účty obchodníků, ale na účty jiných uživatelů. Možná vás překvapí, že těžiště plateb, které se denně přes PaySec realizují, již není v nákupech na e-shopech, ale přesouvá se k platbám mezi uživateli (fyzickými osobami), řekl nám dnes Roman Truhlář, projektový manažer systému PaySec se kterým na konci dubna přišly…

Doba čtení: 1 minuta

Týdenní revize: zaostřeno na internetové diskuse

V České republice je už méně než 2 miliony pevných telefonních linek. O Seznam má údajně zájem i Microsoft. Kdo koupil internetovou agenturu Invia.cz? Po vyslechnutí komerčního sdělení můžete volat minutu zdarma. České weby se učí moderovat diskuse, je to ale velmi pomalý a bolestný proces. Dana Bérová se kvůli Peprnetu v noci nebudí. Trestní oznámení za kritické příspěvky na diskusním fóru.

Doba čtení: 6 minut

PaySec: prodejci zatím vyčkávají

Oslovili jsme některé provozovatele e-shopů, jak se staví k novému platebnímu systému PaySec. Reakce se různí. Obchodníci se neshodnou, jestli je předplacený princip služby výhodou či nevýhodou. Někteří prodejci nesouhlasí s ČSOB, že systém je vhodný i pro makroplatby, a objevila se i poněkud ostřejší kritika poplatků.

Doba čtení: 9 minut

PaySec pracuje na zabezpečení změny čísla pro zasílání autorizačních kódů

V článku PaySec aneb PayPal po česku jsme psali mimo jiné o zabezpečení změny čísla mobilního telefonu, na které chodí SMS zprávy s kódem pro autorizaci všech plateb nad 1000 korun (ale i nižších – dle nastavení). Tuto změnu lze provést relativně snadno. Je sice nutné zadat kód z SMS zprávy, ovšem ta putuje jen na nové číslo a na staré číslo nepřijde SMS zprávou ani informace o změně nastavení. Změna čísla je sice jištěna ještě vyžadovanou odpovědí na kontrolní otázku, kterou si nyní musí…

Doba čtení: 1 minuta

PaySec aneb PayPal po česku (aktualizováno)

Na českém Internetu se již oficiálně objevil nový platební systém, ne nepodobný v zahraničí populární platební službě PayPal. Přichází s ním ČSOB ve spolupráci s Poštovní spořitelnou. Měli jsme možnost jej několik týdnů testovat ještě před jeho dnešním finálním spuštěním.

Doba čtení: 11 minut

Jaké možnosti platebních kanálů mají čeští e-obchodníci?

Nedávný průzkum potvrdil, že českému Internetu vládne platba dobírkou. Mají provozovatelé internetových obchodů a poskytovatelé obsahu jiné možnosti? Jakou nabídku jim trh předkládá? Z jakých bank si mohou vybrat ti, kteří chtějí implementovat platbu kartou? A jak je to s poplatky?

Doba čtení: 6 minut

Bison, Rose & Fake

Příchod platebního systému PaySec připravuje už od poloviny prosince dobře promyšlená podprahová PR kampaň na internetových blozích iDnes, Lidovek a Deníku. Adam Javůrek včera veřejně usvědčil PR agenturu Bison & Rose z toho, že z jejich kanceláří kdosi bloguje pod cizími identitami.

Doba čtení: 4 minuty

Vodafone chystá (mobilní) mikroplatby

Český Vodafone chystá do budoucna několik zajímavých novinek: vlastní platební řešení pro mobilní Internet, technologii Otello pro vyhledávání skrze obrázky, či adaptaci internetového obsahu pro mobilní zařízení. Svůj portál Live! již dnes rozšířil o další služby Seznamu.cz v mobilní verzi, např. o mapy.cz, sreality.cz či firmy.cz.

Doba čtení: 8 minut

Stalo se: banky chystají mikroplatby

Po pěti dlouhých letech od likvidace prvních mikroplatebních systémů na českém Internetu se k jejich spuštění chystá ČSOB s Poštovní spořitelnou. Lidovci se před svým sjezdem hlásí k možnosti volit na všech úrovních i pomocí Internetu. Český telekomunikační úřad chce zkoumat i poptávku po službách elektronických komunikací. V Hradci Králové začala konference ISSS.

Doba čtení: 9 minut