Hlavní navigace

Moneybookers se přejmenuje na Skrill, PayPay umírá a majitele hledá Interpol

18. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Elektronická peněženka Moneybookers se přejmenuje na Skrill a změní i doménu. „Skrill je hovorový termín pro peníze; pro nás však také znamená bezpečnou a inovační metodu, jak mohou zákazníci platit online“, říkají provozovatelé webu na svých stránkách, které jsou i v češtině.  Novinkou má být především orientace na mobilní platby, zpřístupnění placení přes iPhone, iPad a další mobilní platformy. To ovšem PayPal, největší konkurent Moneybookers, nabízí také. Rebranding a nové mobilní služby by…

Elektronická peněženka Moneybookers se přejmenuje na Skrill a změní i doménu. „Skrill je hovorový termín pro peníze; pro nás však také znamená bezpečnou a inovační metodu, jak mohou zákazníci platit online“, říkají provozovatelé webu na svých stránkách, které jsou i v češtině. 

Novinkou má být především orientace na mobilní platby, zpřístupnění placení přes iPhone, iPad a další mobilní platformy. To ovšem PayPal, největší konkurent Moneybookers, nabízí také. Rebranding a nové mobilní služby by měly být k dispozici do konce roku 2011. Zdroj: TZ.

CIF23

Moneybookers se v Česku používá minimálně. Jeho akceptace eshopy je mizivá a ty eshopy, které jej používají, přes něj mají minimum plateb. Využívanost PayPalu a v poslední době i PaySecu je významně vyšší, v případě PayPalu a Moneybookers jsou ale běžné administrativní obstrukce pro převedení peněz na český účet obchodníka – jsou požadovány kopie dokladů a celý proces je zdlouhavý. To prohlubuje nechuť českých obchodníků oba zahraniční systémy používat. 

Spletitá situace je u někdejšího dalšího silného platebního systému PayPay. Ten v posledním roce prošel mnoha kotrmelci (informovali jsme zde) a ztratil významně na důvěryhodnosti při rozchodu jeho provozovatelů. Jedním z nástupních systémů je PayElectro, situace zůstává ale nepřehledná, původní web PayPay.com je mimo provoz a provozovatel Oskar Ďuriš údajně dluží výplaty z účtů na tomto webu a pátrá po něm i Interpol. Před PayPay varovala i ČNB a naše redakce opakuje varování nepoužívat jej stejně jako PayElectro, dokud se situace nevyjasní. Tvrzení, že PayPay odkoupil právě PayElectro, nelze věrohodně doložit a dokud nedojde k výplatám lidí, není toto oznámení ani k ničemu užitečné, když jsou k dispozici jiné platební mechanismy provozované nezdiskreditovanými společnostmi.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).