Hlavní navigace

PaySec: převažují platby mezi uživateli (doplněno)

Jiří Macich ml.

Platební systém PaySec má za sebou prvních několik týdnů ostrého provozu a seznam podporovaných e-shopů se neustále prodlužuje. Přesto momentálně největší množství plateb nemíří na účty obchodníků, ale na účty jiných uživatelů. Možná vás překvapí, že těžiště plateb, které se denně přes PaySec realizují, již není v nákupech na e-shopech, ale přesouvá se k platbám mezi uživateli (fyzickými osobami), řekl nám dnes Roman Truhlář, projektový manažer systému PaySec se kterým na konci dubna přišly…

Platební systém PaySec má za sebou prvních několik týdnů ostrého provozu a seznam podporovaných e-shopů se neustále prodlužuje. Přesto momentálně největší množství plateb nemíří na účty obchodníků, ale na účty jiných uživatelů. Možná vás překvapí, že těžiště plateb, které se denně přes PaySec realizují, již není v nákupech na e-shopech, ale přesouvá se k platbám mezi uživateli (fyzickými osobami), řekl nám dnes Roman Truhlář, projektový manažer systému PaySec se kterým na konci dubna přišly ČSOB a Poštovní spořitelna.

Marcom

Největší množství plateb dělají nyní mezi sebou maminky, které si vzájemně prodávají oblečení a hračky na mimibazar.cz a obecně uživatelé internetových aukcí (hlavně aukráci). Mezi těmito skupinami uživatelů totiž panuje důvěra díky možnosti dát protistraně hodnocení po dokončení obchodu, a tak si platí předem, říká Roman Truhlář. Pokud si chcete připomenout historii mikroplateb na českém trhu a příchod systému PaySec, všechny zásadní informace naleznete hezky pohromadě v našem rozcestníku PaySec a mikroplatby na českém Internetu.

Doplnění (22:21): Roman Truhlář nám dále prozradil, že celkový počet kont PaySec se pohybuje okolo deseti tisíc. Uživatelé mikroplatební služby prý zatím utratili přes 15 milionů korun. Průměrná platba přes PaySec je v řádu stokoruny, i když už jsme viděli i jednotlivý nákup letenek za pár desítek tisíc, uvedl pro Lupu výše jmenovaný projektový manažer, který má PaySec na starost.

Našli jste v článku chybu?
2. 7. 2009 19:44
uživatel si přál zůstat v anonymitě
nevite kde se to da poridit?nedo mi psal ze ma paysec u hellomobile nebo tak nejak.
10. 7. 2008 9:50
Petr (neregistrovaný)
> Možná vás překvapí, že těžiště plateb, které se > denně přes PaySec realizují, již není v nákupech na > e-shopech, ale přesouvá se k platbám mezi uživateli Koho to může překvapit, kromě samotné ČSOB? Vždyť ten systém je pro nakupování na eshopu prostě nepoužitelný! :-) A to že přibývají další eshopy které to podporují neznamená, že je to oblíbený způsob platby, ale že má ČSOB dobré obchodníky a že je pro provozovatele obchodů důležitější myšlenka 'Když to má konkurence, musím…