Hlavní navigace

Android Market: placené aplikace i pro české uživatele

1. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Android Market rozšiřuje seznam, z nichž si mohou uživatelé kromě bezplatných aplikací stahovat také aplikace za poplatek. Je mezi nimi i Česká republika. Dalšími novými zeměmi s podporou nákupu aplikací jsou Argentina, Austrálie, Belgie, Brazílie, Dánsko, Finsko, Hongkong, Irsko, Izrael, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rusko, Singapur, Švédsko, Švýcarsko a Tchaj-van. Možnost nákupu aplikací by se ve všech těchto zemích měla nově objevit během dvou týdnů. Google…

Android Market rozšiřuje seznam, z nichž si mohou uživatelé kromě bezplatných aplikací stahovat také aplikace za poplatek. Je mezi nimi i Česká republika. Dalšími novými zeměmi s podporou nákupu aplikací jsou Argentina, Austrálie, Belgie, Brazílie, Dánsko, Finsko, Hongkong, Irsko, Izrael, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rusko, Singapur, Švédsko, Švýcarsko a Tchaj-van. Možnost nákupu aplikací by se ve všech těchto zemích měla nově objevit během dvou týdnů. Google si tak zřejmě chce vybudovat náskok před Microsoftem a jeho systémem Windows Phone 7.

Android Market s plnou nabídkou aplikací v dalších zemích podpoří i další růst platebního systému Google Checkout. Počet transakcí se za poslední rok ztrojnásobil, uživatelská základna rozrostla o 50 procent a počet aktivních uživatelů je až o 120 procent vyšší. Android Market je hlavním tahounem tohoto platebního systému, ale v přípravě je Chrome Web Store a Google má stále větší zájem o poskytování multimediálního a zábavního obsahu (hudba, filmy, hry) za poplatek. (Google New, Android Developers)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).