Hlavní navigace

Potvrzeno, Google koupil firmu Jambool

16. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už jsme vás informovali, že Google vedle nákupu společnosti Slide krouží také kolem firmy Jambool. Nyní je již oficiální zprávou, že se Google na koupi firmy Jambool dohodl. Potvrdili to její zakladatelé Vikas Gupta a Reza Hussien. Jambool provozuje Social Gold, což je platforma pro implementaci platebních systémů do online her. Podle neoficiálních informací Google tentokrát tasí z pomyslné peněženky sedmdesát milionů dolarů a nejde zdaleka o první podobnou investici z posledních měsíců. Jisté…

Už jsme vás informovali, že Google vedle nákupu společnosti Slide krouží také kolem firmy Jambool. Nyní je již oficiální zprávou, že se Google na koupi firmy Jambool dohodl. Potvrdili to její zakladatelé Vikas Gupta a Reza Hussien. Jambool provozuje Social Gold, což je platforma pro implementaci platebních systémů do online her. Podle neoficiálních informací Google tentokrát tasí z pomyslné peněženky sedmdesát milionů dolarů a nejde zdaleka o první podobnou investici z posledních měsíců. Jisté je, že Google zbrojí v oblasti online her a sociálních sítí.

Potvrzená je dubnová akvizice firmy LabPixies, která vyvíjí různé widgety. Za tu měl Google zaplatit 25 milionu dolarů. Nedávno byla oznámena akvizice společnosti Slide, kde neoficiální zdroje hovoří o částce přes 180 milionů dolarů. Slide stojí za řadou populárních online her. Spekuluje se také, že Google investoval okolo 200 milionů dolarů do další herní společnosti Zynga, ovšem tato akvizice nebyla potvrzena (ani dementována). Google každopádně podniká zajímavé nákupy a je zřejmé, že zbrojí v oblasti sociálních sítí a v nich fungujících her. Že by otevřená válka s Facebookem? Je to pravděpodobné. (TechCrunch.com)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).