Hlavní navigace

BitTorrent Sync s podporou verzování a synchronizační aplikací pro Android

Jiří Macich ml.

Experimentální nástroj pro P2P synchronizaci souborů bez jejich ukládání do cloudového úložiště dospěl do stádia betaverze. Co umí nově uvolněná aplikace pro Android?

Experimentální projekt BitTorrent Sync, který umožňuje synchronizování souborů mezi zařízeními s různými platformami bez využití cloudového úložiště, dospěl do stádia betaverze. Zároveň bylo představeno několik dříve přislíbených novinek. První z nich je podpora verzování, kdy se dřívější verze synchronizovaných souborů budou ukládat do speciální složky na jednotlivých zařízeních zapojených do synchronizačního procesu.

Content 2017 - tip Footshop

Dále byla aplikace pro Android oficiálně zpřístupněna široké veřejnosti prostřednictvím Google Play. Chytré mobily, tablety a další zařízení se systémem Android ve verzi 2.2 nebo vyšší tak lze nově zapojit do synchronizačního procesu. Namísto složitého přepisování dešifrovacího klíče do mobilního zařízení lze jednoduše nasnímat QR kód z PC.

Aplikace pro Android umožňuje přístup ke všem vlastním i sdíleným synchronizovaným složkám. Rovněž podporuje synchronizaci souborů z mobilního zařízení včetně automatické synchronizace pořízených fotek. Autoři projektu z BitTorrent Labs slibují také brzké uvedení aplikace pro iOS. O alternativě ke cloudovým službám jsme psali podrobněji v nedávném článku BitTorrent Sync: synchronizace souborů přes P2P pro ty, kdo nevěří cloudu.

Našli jste v článku chybu?
19. 7. 2013 19:19
Seattleman (neregistrovaný)

Chcel by som poprosiť prostredníctvom tohto diskusného príspevku, či by autor nemohol podrobnejšie spracovať situáciu okolo BitTorrent Sync. Protokol tejto aplikácie je uzavretý a tvorcovia ho vraj ani neplánujú otvoriť, čo nahráva špekuláciam a la NSA. Vysoká bezpečnostná chybovosť, nevysvetlenie akou cestou prúdia zdieľané dáta, či v tom naozaj nie je nejaký centrálny server... Osobne nemám čas vyhľadávať všetky zákulisné informácie okolo tohto zaujímavého produktu, preto by som uvítal podrobn…