Hlavní navigace

Blahuš: Freemaily nejsou bezpečné

12. 1. 2002
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Neviditelný Pes v pátek zveřejnil tiskovou zprávu patnáctiletého studenta uherskohradišťského gymnázia Marka Blahuše, kde se tvrdí: „Služby poskytující emailovou schránku zdarma (…) nejsou příliš bezpečné (…). To dokazuje i případ, kdy se patnáctiletému studentovi uherskohradišťské
Neviditelný Pes v pátek zveřejnil tiskovou zprávu patnáctiletého studenta uherskohradišťského gymnázia Marka Blahuše, kde se tvrdí: „Služby poskytující emailovou schránku zdarma (…) nejsou příliš bezpečné (…). To dokazuje i případ, kdy se patnáctiletému studentovi uherskohradišťského gymnázia Marku Blahušovi podařilo objevit závažné bezpečnostní díry v pěti největších českých freemailech.“ Blahuš tvrdí, že objevil bezpečnostní chyby ve webovém rozhraní Atlasu, Centra, Emailu, Postu a Seznamu. Provozovatelé prý byli s dostatečným předstihem informováni a byla jim dána dostatečná lhůta k tomu, aby chyby napravili: Celé dva dni. (Neviditelný Pes)

Tisková zpráva je na titulní straně sobotního Živě podepsána redakcí, a to by neměla.

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.