Hlavní navigace

Blesk šokoval: V dubnu skončí vysílání televize Z1

29. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 1. 2009

Negativní situace kolem digitálního zpravodajského kanálu Z1 dnes využil také bulvární deník Blesk z vydavatelství Ringier. Ten s otazníkem uvedl, že existence tohoto programu se blíží ke konci. Podle informací Blesku je pravděpodobné, že televize v dubnu skončí, uvedl deník. Vedení kanálu však finanční problémy popírá. Televize Z1 se důrazně ohrazuje proti tvrzení, že cokoli dluží svým zaměstnancům. Jakékoli jiné tvrzení se nezakládá na pravdě, sdělila včera prostřednictvím tiskové zprávy PR zástupkyně stanice Ivana Dubášová.

BRAND

Problémy se zpravodajskou televizí však potvrdila dnes také zpravodajská agentura ČTK. Z1 už řadu měsíců za zpravodajský servis ČTK dluží. Neproplatila zaslané faktury za plnění ČTK od září 2008 do prosince 2008 a zatím ani nereagovala na výzvy ke smírnému urovnání této situace, řekl DigiZone.cz náměstek generálního ředitele ČTK pro zpravodajství Jiří Majstr. Podle něj se i po ukončení smlouvy mezi ČTK a Z1 na poskytování zpravodajství někteří redaktoři televize nadále připojují do textových databází agentury.

K TÉMATU:
Martin Mrnka: Je méně reklamy, Z1 přehodnocuje náklady
Z1 rozhodně popírá, že by zaměstnancům dlužila výplaty

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).