Hlavní navigace

Blu-ray disky se 4K filmy by se mohly stát hitem Vánoc v roce 2015

22. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sony prozatím uloží klientům nové filmy v Ultra HD formátu na pevný disk, majitelé televizorů Samsung si je mohou pustit prostřednictvím Topfun videopůjčovny.

Příchod prvních Blu-ray disků s Ultra HD filmy se podle Victora Matsudy, předsedy Blu-ray Disc Association Global Promotions, očekává na konci příštího roku. Informace padla na nedávno skončeném berlínském veletrhu IFA. Právě v první polovině roku 2015 má být dokončena specifikace pro tato média, takže poté by už za několik měsíců nemělo bránit nic jejich uvedení do komerčního prodeje. Blu-ray disky s filmy ve 4K tak mají potenciál stát se hitem Vánoc na konci příštího roku. Lze očekávat, že pro tato média bude použita jak vyšší snímková rychlost, tak i kódování H.265/HEVC.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Hoří, má panenko a Ostře sledované vlaky v Ultra HD ve videopůjčovně Topfun

Výrobci se doposud „prali“ s doručením Ultra HD obsahu různými způsoby. Tím nejčastějším je uložení titulů v této kvalitě na pevném disku. S tímto krokem nedávno přišla společnost Sony, která nabízí takto mimo jiné filmy Kapitán Phillips, Amazing Spider-Man 2, Total Recall, Battle: Los Angeles, Patriot a dalších pět snímků. Klient si může k novým Ultra HD televizorům vybrat přesně polovinu. Samsung ve spolupráci s Topfun videopůjčovnou představil první 4K tituly ve své videotéce začátkem září. Jde o filmy Hoří, má panenko, Markétu Lazarovou, Všechny dobré rodáky a Ostře sledované vlaky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.