Hlavní navigace

Boj o polské DVB-T: Nová televize Stopklatka chce vysílání spustit do března

27. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Stopklatka bude stanicí, která se chce ve svém programu věnovat především filmové produkci. Vysílat bude nejen snímky všech žánrů a období, ale i filmové magazíny a dokumenty.

Nejpozději do konce března by chtěl v pozemním digitálním vysílání (DVB-T) v Polsku odstartovat nový tematický kanál Stopklatka TV. Reaguje tak na aktivitu křesťanské televize Trwam, která se dohodla s veřejnoprávním médiem TVP na předčasném vstupu do multiplexu 1 a naopak vyklízením jeho původních programových pozic. Stopklatka žádá o zásah Úřad elektronických komunikací (UKE), tamní odbodu ČTÚ, informoval server media2.pl. Podle zástupců televize mají všechny nové subjekty, které se chystají vstoupit do DVB-T v Polsku, právo na rovné zacházení. TVP s tímto krokem nesouhlasí.

K TÉMATU: Přeskupení kanálů v polském DVB-T bude nakonec vypadat jinak

Ze zákona musí Telewizja Polska vyklidit tamní multiplex 1 do konce dubna, konkrétně do sedmadvacátého dne v měsíci. Stopklatka vstoupí do multiplexu společně s novou stanicí Fokus. Její dohoda s TV Trwam je pouze její dobrou vůli a nikdo ji k tomuto kroku žádným způsobem nenutil. V minulosti se však vedly za křesťanskou televizi velké boje, a to nejen na poli regulátorů, ale i v ulicích polských měst. Těch se tehdy účastnily tisíce až desítky tisíc lidí. V rámci kabelových a satelitních operátorů už by se nový program Stopklatka mohl objevit v průběhu příštího měsíce. Má jít především o filmovou stanici.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: V polském DVB-T bude od 15. února testovat tamní obdoba Déčka

Chceme divákům nabídnout celé spektrům filmů, a to od absolutních trháků až po snímky intimní. Chybět by zde neměly filmové hity posledních let i filmová klasika. Situace na polském televizním trhu je v současné době taková, že pozemně šířených stanic je sice hodně, nicméně je velice obtížně, aby si divák vybral od 20 hodin nějaký dobrý film, uvedl pro server Wirtualnemedia.pl ředitel stanice Wawrzyniec Brach. Ve vysílání programu nemají chybět ani zábavné pořady a případně i talentové soutěže. Na téma kina chystá i další formáty – setkání s umělci, seznámení s filmovými novinkami nebo pohledy do historie kinematografie.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.