Hlavní navigace

Brazilské noviny opouštějí Google News

Daniel Dočekal

Nejenom v Francii a Německu má Google problémy se službou Google News. Paidcontent.org uvádí, že členové brazilské novinové asociace (ANJ) opouštějí Google News se zdůvodněním, že by jim Google měl platit za jejich titulky a citace. ANJ přitom představuje zhruba 90 % tamního tisku. Brazilská média argumentují stejně jako média v dalších zemích (včetně některých českých vydavatelů) – tedy že titulek a několik řádek ze zprávy vede k tomu, že Google snižuje šanci, že se uživatelé vydají na web…

Nejenom v Francii a Německu má Google problémy se službou Google News. Paidcontent.org uvádí, že členové brazilské novinové asociace (ANJ) opouštějí Google News se zdůvodněním, že by jim Google měl platit za jejich titulky a citace. ANJ přitom představuje zhruba 90 % tamního tisku.

Brazilská média argumentují stejně jako média v dalších zemích (včetně některých českých vydavatelů) – tedy že titulek a několik řádek ze zprávy vede k tomu, že Google snižuje šanci, že se uživatelé vydají na web novin aby si přečetli zprávu celou. 

Našli jste v článku chybu?
20. 10. 2012 12:21

To je ale pěkná hovadina. Pokud mě titulek zaujme, tak si přece chci přečíst zprávu celou (od toho titulky ostatně jsou) a pokud mě nezaujme, tak nevidím důvod to číst ani kdybych byl přímo na jejich stránkách. Ostatně já chodím na zprávy skoro výhradně přes Google News, takže čtu často články na stránkách kde bych jinak ani nepáchl, nebo bych netušil, že vůbec existují.

21. 10. 2012 13:38

Mně to připomíná argumentaci hudebního průmyslu při výpočtu škody. Pokud nebudou v Google News, počet čtenářů se může ještě snížit, asi mají problémy s takovouto kalkulací.