Hlavní navigace

Brazílie

Wikipedia vyzvala k digitální záchraně vyhořelého muzea, lidé poslali tisíce fotek

Požáru brazilského národního muzea (Museu Nacional) v Rio de Janeiru před týdnem padlo za oběť možná až 20 milionů historických předmětů. Wikipedia vzápětí vyzvala uživatele, aby pomohli alespoň s digitální „záchranou“ sbírek. „Vyfotili jste…

Český rozhlas spouští rok před olympiádou v Riu projekt Olympijský rok

Do projektu se zapojí mimo jiné moderní pětibojař David Svoboda, vodní slalomář Vavřinec Hradilek, tenistka Lucie Šafářová, kanoista Josef Dostál nebo plavkyně Simona Baumrtová.

4. 8. 2015 14:00
Doba čtení: 1 minuta

Mezinárodní olympijský kanál odstartuje v dubnu, případně květnu 2016

Nová sportovní stanice nemá cíl konkurovat velkým televizím, které budou olympiádu vysílat, ale chce fungovat jako jejich vhodný doplněk. Čerpat bude i z bohatého archivu MOV.

Doba čtení: 1 minuta

Evropská verze jihoamerické TV Record na satelitu Astra volně v HD kvalitě

Record Europe HD je prvním portugalsko-jazyčným volně šířeným programem v HD z pozice 19,2 stupně východně. Ve španělštině už je tu dostupná původně pouze ruko-jazyčná stanice RT.

Doba čtení: 1 minuta

FIFA: MS ve fotbale zatím nejsledovanější streamovanou událostí historie

Nejde o jediný rekord, který si letošní mistrovství světa ve fotbale odnáší. V Německu byl duel mezi domácím týmem a Brazilci vůbec nejsledovanějším pořadem historie.

Doba čtení: 1 minuta

Miroslav Uďan (Shoptet): 90 % lidí netuší, jak na internetu prodávat

Na expanzi do Brazílie jsme se chystali rok, popisuje spolumajitel firmy na pronájem e-shopů Miroslav Uďan. Proč nemá rád startup campy a do jakých zemí se chystá letos?

Doba čtení: 12 minut

Mistrovství světa ve fotbale nabídne celkem tři zápasy v Ultra HD a oficiální film

„Toto super vysoké rozlišení nabídne fanouškům nový rozměr zážitku a znamená začátek nové éry v oblasti sportovních přenosů,“ uvedl ředitel televizních přenosů FIFA Niclas Ericson.

Doba čtení: 2 minuty

Latinskoamerickým zpravodajem Českého rozhlasu bude David Koubek

„Chci přispět k tomu, aby Střední a Jižní Amerika přestala být v českých očích a uších jen neznámou exotikou,“ uvedl nový zahraniční zpravodaj veřejnoprávního média.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas zřídí post stálého zpravodaje v Brazílii, nejen kvůli MS ve fotbale

Sídlem brazilského zpravodaje ČRo má být Rio de Janeiro. Zřízení nové pozice si prosadil osobně generální ředitel Peter Duhan.

Doba čtení: 1 minuta

USA ztratí pozici lídra u placené satelitní televize. Na zákazníky povede Indie

Podle průzkumu Digital TV Research dojde v následujících pěti letech k velkým přesunům na světovém trhu s placenou satelitní televizí. Největší nárůst výnosů se čeká v Brazílii.

21. 8. 2013 13:15
Doba čtení: 1 minuta

Formát Ultra HD je budoucností, Radiokomunikace jeho testy okopírují trendy

Na formát Ultra HD už se připravuje řada vysílatelů, především z oblasti placené televize. Chtějí si zejména spravit chuť po nepříliš úspěšném nasazení trojrozměrného obrazu.

Doba čtení: 5 minut

GoodData vybrala dalších 22 milionů — v rámci průniku do latinské Ameriky

Společnost GoodData přijala investici od brazilské TOTVS, největší latinskoamerické podnikosoftwarové firmy, a k platformě GoodData jí poskytla výlučný přístup pro latinskou Ameriku.

Doba čtení: 1 minuta

iPhone 5 se začal prodávat také v Číně, v Rusku, v Brazílii a v dalších zemích

Autor: Sina Tech Apple Store v Pekingu dnes ráno iPhone 5 se odednes prodává v Číně, v Rusku a v Brazílii a v mnoha dalších zemích. Už před týdnem byl uveden v Jižní Koreji, a ještě do dalších zemí dorazí za týden. Úplný seznam v tiskové zprávě. Dostupnost iPhonu 5 se tak v prosinci rozšíří celkem o 50 zemí, ze 47 na 97. Před týdnem dorazil do Číny také iPad mini a čtvrtá generace velkého iPadu.

14. 12. 2012 10:28
Doba čtení: do minuty

Brazilské noviny opouštějí Google News

Nejenom v Francii a Německu má Google problémy se službou Google News. Paidcontent.org uvádí, že členové brazilské novinové asociace (ANJ) opouštějí Google News se zdůvodněním, že by jim Google měl platit za jejich titulky a citace. ANJ přitom představuje zhruba 90 % tamního tisku. Brazilská média argumentují stejně jako média v dalších zemích (včetně některých českých vydavatelů) – tedy že titulek a několik řádek ze zprávy vede k tomu, že Google snižuje šanci, že se uživatelé vydají na web…

Doba čtení: do minuty

Brazilský soudce nařídil vypnutí Google na 24 hodin a tamní šéf Google má být zatčen

Google, respektive YouTube, odmítá stáhnout video, které útočí na kandidáta na pozici starosty v brazilském Campo Grande a výsledek všeho je, že brazilský soudce nařídil na 24 hodin vypnout všechny služby Google a nařídil zatčení místního šéfa Google. Fabio Jose Silva se tak může ocitnout ve vězení. Předmětné video už na Internetu nenajdete, Google místo něj pouze zobrazuje, že uživatel „zrušil svůj účet YouTube“.

Doba čtení: 1 minuta

Brazílie dala Foxconnu daňové prázdniny, iPady se budou vyrábět tam

Možná i sílící kritika špatných pracovních podmínek v čínských továrnách, kde se vyrábí většina populárních přístrojů s nakousnutým jablkem ve znaku, přiměly největšího dodavatele Applu porozhlédnout se po výrobních kapacitách jinde ve světě. Volba padla na Brazílii, kde se Foxconn chystá otevřít obří továrnu za 12 miliard dolarů (230 miliard korun).

26. 1. 2012 14:47
Doba čtení: 1 minuta

Facebook v Brazílii předstihl Orkut

Podle Facebook Blasts into Top Position in Brazilian Social Networking Market Following Year of Tremendous Growth (comScore) je tu jedna z velmi dlouho očekávaných změn. Jedno z posledních míst na světě, kde jedničkou mezi sociálními sítěmi byl Orkut (www.orkut.com), už také podlehlo soustředěnému tlaku Facebooku. Podle comScore Facebook za jeden rok v Brazílii vzrostl z 12 milionů na 36 milionů uživatelů. Orkut vzrostl za totéž období pouze o dva miliony uživatelů a se 34 miliony je tak na…

18. 1. 2012 15:20
Doba čtení: 1 minuta

Rakouská ORF získala vysílací práva na olympiádu do roku 2016. ČT stále jedná

17. 8. 2011 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Telefónica O2 má nového generálního ředitele: Luise Antonia Malvida

1. 2. 2010 10:30
Doba čtení: 1 minuta

Moderátor brazilské televize objednával vraždy pro svůj prospěch i sledovanost

13. 8. 2009 13:41
Doba čtení: 1 minuta

S kódováním Nagravision mají problém i v Jižní Americe

Doba čtení: 1 minuta

IPTV od Telefóniky mají dva miliony abonentů ve světě, 108 tisíc v Česku

Doba čtení: do minuty

Al-Džazíra je nominována na Emmy

18. 8. 2008 6:40
Doba čtení: 1 minuta

Brazílie možná zakáže nahrávání pořadů šířených digitálně

Doba čtení: 1 minuta

Chile zavede narozdíl od Brazílie evropský standard DVB-T

Doba čtení: do minuty

Digitalizaci v Jižní Americe udává tón Brazílie a Mexiko

Doba čtení: 1 minuta

Brazilský prezident podepsal dekret digitalizace

11. 7. 2006 9:25
Doba čtení: 1 minuta

Evropské firmy chtějí přesvědčit Brazílii pro systém DVB-T

Doba čtení: 1 minuta

Brazílie testuje pozemní vysílání HDTV přes Linux!

Doba čtení: do minuty