Hlavní navigace

Moderátor brazilské televize objednával vraždy pro svůj prospěch i sledovanost

13. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 8. 2009

Představitel jisté brazilské televize si prý objednal vraždy několika lidí, aby pomohl zvýšit sledovanost své televizní relace a zároveň posílil své preference jako poslanec parlamentu ve státe Amazonas. Místní poslanec i moderátor televize Canal Livre Wallace Souza měl podle obvinění nařídit vykonání několika vražd a následně zalarmovat štáby televize, ve které působil. Kromě toho jako poslanec bojoval proti kriminalitě a vraždy měly podpořit jeho tvrzení o tom, že kriminalita v brazilském státě Amazonas je vysoká.

O této kauze informovují tiskové agentury, server Mediálne.sk nalinkoval i reportáž britské BBC. Místní tajná služba předpokládá i to, že Souza je zapletený do drogových kšeftů a vraždami se zbavoval svých rivalů. Jeho televizní show byla zrušená ještě v minulém roce, kdy se objevilo první podezření, že televize o vraždách nejen informuje, ale že její člověk v nich může být zapleten. Podle tamního ministra vnitra fakty do sebe zapadají. Televize nejen referovala o faktech, ale fakta i sama vyráběla.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).