Hlavní navigace

S kódováním Nagravision mají problém i v Jižní Americe

19. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 12. 2008

Kódovací systém Nagravision 2 má problémy s pirátstvím nejen v Evropě, ale i za hranicemi starého kontinentu. Konkrétně jde o Brazílii, kde byla prolomena nabídka tamní satelitní platformy Telefônica TV Digital, která byla spuštěna teprve minulý rok a v současné době má 280 tisíc odběratelů. Direct-to-home služba působící v oblasti Sao Paula a šířící svůj signál přes satelit Amazonas na pozici 61 st. záp. je nyní dostupná prostřednictvím neautorizovaného přijmu na set-top-boxech Azbox.

Upravené přijímače jsou na tamním trhu dostupné v přepočtu za přibližně 250 amerických dolarů. V Evropě v tuto chvíli bojuje s nelegálním příjmem v Nagravision 2 např. polský Cyfrowy Polsat, německý Kabel Deutschland nebo rakouská veřejnoprávní televize ORF. Důvodem je proto postupný přechod na o řád bezpečnější systém s pořadovou číslovkou 3. Stále nejasná je výměna karet u rumunské platformy Digi TV, která působí i na českém trhu.

Zdroj: sat-universe.com

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).