Hlavní navigace

Brazilský prezident podepsal dekret digitalizace

11. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 7. 2006

Prezident Brazílie Luiz Inacio Lula da Silva podepsal dekret, ve kterém stvrzuje výběr japonského standardu ISDB pro digitální televizi ve své zemi. Řádné digitální vysílání by mělo v brazilském Sao Paulu začít do šesti až osmi měsíců, už teď tu ale probíhají testy. Dekret ukládá celoplošným televizním sítím v Brazílii, aby do 18 měsíců zahájili řádný digitální provoz i v dalších městech. Celá země má být pokrytá signálem ISDB do sedmi let. Informaci přinesl server Broadbandtvnew­s.com.

CIF23

Brazilskému rozhodnutí předcházely silné lobbistické tlaky z Evropy, která pro digitální vysílání prosazuje systém DVB-T. Vláda si nechala před šesti lety udělat průzkum, na jehož základě se rozhodla pro japonské řešení digitální televize. Na konci letošního dubna se evropské firmy začaly hlasitě dožadovat přehodnocení brazilské volby. Brazílie ale svoje rozhodnutí nezměnila. Bude zajímavé sledovat, jakou cestou se vydají další jihoamerické státy, Argentina a Chile. Jejich představitelé váhají mezi evropským DVB-T a ATSC, které používá Severní Amerika.

Více o lobby evropských firem čtěte v dřívější aktualitě.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).