Hlavní navigace

Británie bez 3D přenosů fotbalového šampionátu? I to se může stát

9. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
9. 4. 2010

Britským fotbalovým fanouškům hrozí, že přes překotný vývoj 3D televizního vysílání neuvidí letošní Mistrovství světa ve fotbale z Jihoafrické republiky v 3D verzi. Ačkoli světová fotbalová asociace FIFA plánuje stereoskopicky přenášet až třetinu všech zápasů šampionátu, a britská placená satelitní služba BSkyB už zprovoznila speciální 3D televizní program, držitelé práv pro vysílání šampionátu v Británii žádné 3D přenosy neplánují.

K TÉMATU: Startuje první 3D kanál v Británii, nabídne fotbalovou Premier League

KL24

Stereoskopické přenosy z fotbalového mistrovství světa zajistí společnost Sony, která osadí pět z deseti stadionů, na kterých se šampionát odehraje, speciálními 3D kamerami, informoval server Broadbandtvnew­s.com. Ty zprostředkují již úvodní zápas mezi domácím týmem Jihoafrické republiky a Mexikem. FIFA dosud prodala práva na 3D přenosy americkému sportovními kanálu ESPN a službě Digital+ ve Španělsku.

V Británii nakoupily vysílají práva pro šampionát veřejnoprávní BBC a nejsilnější komerční televize ITV. O přenosy se podělí, ale počítají pouze s HD kvalitou, nikoli s 3D. Podle šéfa vývoje nových produktů satelitní služby BSkyB Briana Lenze tak záleží čistě na BBC a ITV, zda se spojí s touto satelitní platformou a využijí jejích technických možností pro stereoskopické přenosy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).