Hlavní navigace

Britská Sky zažaluje majitele satelitního Skylinku za používání tohoto názvu

11. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Murdochova skupina BSkyB už uspěla s podobnou žalobou na Microsoft kvůli používání názvu SkyDrive a soudila se i kvůli ochranné známce Skype

Soudní řízení s lucemburskou společností M7 Group kvůli používání ochranné známky Skylink zahájila britská mediální skupina BSkyB. Informoval o tom server BroadbanTVnews.com, podle něhož se BSkyB snaží eliminovat používání značky Sky mimo svoje vlastní obchodní aktivity. Skupina si totiž nechá platit za využívání značky Sky od třetích stran, například od provozovatelů satelitních služeb Sky Italia nebo Sky Deutschland. M7 Group by se podle BSkyB měla zdržet používání názvu Skylink na českém a slovenském trhu.

K TÉMATU: Provozovatelé Skylinku, CS Linku a freeSATu dostali od ČTÚ pokutu 20 milionů korun

„Považujeme za neoprávněné jakékoli použití názvu Sky, který je naší zavedenou obchodní značkou. V této souvislosti budeme i nadále podnikat kroky proti M7 Group v souvislosti s jeho placenou satelitní platformou Skylink. V ochraně značky Sky jsme nadále obezřetní a budeme postupovat proti všem společnostem, které se snaží využívat naše ochranné známky bez našeho souhlasu,“ řekl webu mluvčí BSkyB. Minulý týden firma vyhrála soud v Londýně se společností Microsoft ohledně používání názvu SkyDrive. Případem se ale ještě bude zabývat odvolací soud.

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ uložil Skylinku a CS Linku pokuty v celkové výši 15 milionů za klamání zákazníků

BSkyB rovněž zaslala písemná upozornění třem společnostem v Spojených státech, které využívaly značku Sky na svých internetových stránkách. Letos v únoru uspěla BSkyB u soudu v Paříži, který jí uznal náhradu za zneužití značky Sky na internetových stránkách a rozhlasové stanici Skyrock, které provozovala společnost Vortex SA. V srpnu 2010 byla firma úspěšná ve sporu o ochrannou známkou se Skypem. Následně se jí podařilo zablokovat celou řadu žádostí o zapsání ochranných známek, využívajících slovo Sky.

NAPSALI JSME: Jen ze servisního poplatku by Skylink 15-milionovou pokutu od ČTÚ splatil za 14 dní

MM socky3

Provozovatel satelitního Skylinku si z postupu BSkyB zatím příliš těžkou hlavu nedělá. „Z článku na BroadbandTVnews.com neplyne, že by BSkyB aktuálně podal nebo plánuje podat žalobu. Mnoho let zpochybňují na různých úrovních registraci obchodní značky Skylink. Myslím, že se o některém z těchto historických případů někdo v Broadband TV News dověděl a v okurkové sezóně pustil zajímavý příběh do světa,” sdělil na dotaz serveru DigiZone.cz člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník. Domnívá se, že mluvčí BSkyB pouze potvrdil, že firma nepoleví v dlouhobém úsilí o zpochybnění ochranné známky Skylink.

„Nepřekvapuje mě, není to nic nového,“ uvedl Glisník. "Samozřejmě je taky možné, že udělali nebo se chystají udělat nějaký nový krok a my o něm ještě nevíme. Těžko jej proto můžeme komentovat,” dodal.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.