Hlavní navigace

Britský odborářský boss navrhuje zpoplatnit e-maily

1. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bob Crow, předseda britských železničních, námořních a dopravních odborů, navrhl, aby britská vláda vybírala jedno penny za každý odeslaný e-mail. Podle Crowa by tím Velká Británie získala nezanedbatelný příjem, který by mohla použít na umoření rozpočtového dluhu ve výši 150 miliard liber. Není to přitom první pokus, kdy se Crow snažil získat peníze zpoplatněním moderních technologií. Už loni navrhl odvádět jeno penny z každé odeslané SMS zprávy do státního rozpočtu. Odborníci ovšem spočítali,…

Bob Crow, předseda britských železničních, námořních a dopravních odborů, navrhl, aby britská vláda vybírala jedno penny za každý odeslaný e-mail. Podle Crowa by tím Velká Británie získala nezanedbatelný příjem, který by mohla použít na umoření rozpočtového dluhu ve výši 150 miliard liber.

Není to přitom první pokus, kdy se Crow snažil získat peníze zpoplatněním moderních technologií. Už loni navrhl odvádět jeno penny z každé odeslané SMS zprávy do státního rozpočtu. Odborníci ovšem spočítali, že obě opatření by ani zdaleka nedokázala významněji snížit rozpočtové zadlužení. Zpoplatnění SMS zpráv by přineslo státnímu rozpočtu 968 milionů liber ročně, zpoplatnění e-mailů pak 2,68 miliardy liber. Samozřejmě za předpokladu, že by uživatelé posílali stejné množství zpráv a e-mailů jako před zpoplatněním.

Zdroj: The Telegraph a Gigaom

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.