Hlavní navigace

email

Posíláte maily v HTML? Měli byste vědět, že je to tak trochu věda

E-mailový marketing je bezva věc, ale co když zapomenete na to, že e-maily v HTML mohou být pořádně komplikovaná záležitost?

Doba čtení: 7 minut

Google uvedl Inbox, znovu slibuje, že vám zorganizuje Gmail a život

Nová nadstavba nad Gmailem je dalším pokusem o propojení mailu, úkolníčku a osobního asistenta. Ze všech pokusů Googlu se zatím zdá být nejpraktičtější.

Doba čtení: 2 minuty

Elektronická pošta byla znárodněna

Postupné pronikání národních abeced do internetových identifikátorů pokračuje. Po DNS následují adresy, hlavičky a přepravní mechanismy elektronické pošty, pro něž byla nedávno standardizována možnost použití UTF-8.

Doba čtení: 4 minuty

Poštovní klienta „Centrum mail“ s integrovaným chatem z Facebooku a Skypu

Centrum Holdings zavádí pro své uživatele novou aplikaci Centrum Mail pro Windows, která slouží jako poštovní klient. Představuje uživatelsky přívětivou alternativu k existujícím emailovým programům, jako je MS Outlook, Outlook Express či Mozilla Thunderbird, a je uživatelům poskytována zdarma. „Aplikace je primárně cílena na asi 30 % stávajících uživatelů, kteří používají mail na Centrum.cz pomocí POP3 protokolu z jiných poštovních klientů. Umožňuje uživateli spravovat všechny své emailové…

3. 4. 2012 10:09
Doba čtení: 1 minuta

Nová verze emailového klienta eM Client přináší kompletní synchronizaci s Gmail

Česká firma eM Client, která stojí za stejnojmenným e-mailovým klientrm, dnes představila eM Client ve verzi 3.5. eM Client integruje e-mail, kalendář, úkoly, kontakty, instant messaging a mnoho dalšího. Nová verze přináší uživatelům přes 500 změn a vylepšení. Mimo jiné synchronizaci s Gmail a to nejen synchronizaci kalendáře a kontaktů, ale také úkolů a Gtalk.

Doba čtení: 1 minuta

Spam: Nechtěný parazit e-mailového oslavence

Všude samá nevyžádaná pošta, které se jen tak nezbavíme, maximálně ji všemi možnými způsoby filtrujeme a bráníme v proniknutí do poštovního klienta. E-mail slaví výročí, spam se raduje z jeho existence.

Doba čtení: 5 minut

Za problémy s doručováním pošty ze sítě O2 je spamer i liknavost

Již několik dní se v naší redakční poště znovu objevují stížnosti na nedoručování e-mailů odesílaných ze sítě O2. SMTP servery Telefoniky se objevily na spam listu. Co se stalo?

Doba čtení: 4 minuty

E-mail slaví čtyřicítku a stále je v dobré kondici

E-mail se stal běžným způsobem komunikace, firemní ani soukromý písemný styk bychom si bez tohoto „vynálezu“ snad už ani nedokázali představit. Jak vznikal, jak se rozšířil a co ho ohrožuje?

Doba čtení: 4 minuty

Pošlete ručně psaný dopis prostřednictvím e-mailu, čas máte do konce týdne

Vzpomenete si, kdy jste naposledy poslali někomu ručně psaný dopis? V době e-mailů se k této formě komunikace uchyluje stále méně lidí. Parta více než 130 dobrovolníků z Ameriky, Afriky, Evropy a Asie se rozhodla ručně psané dopisy podpořit.  Od 15. července do 15. srpna nabízí v rámci projektu Snail Mail My Email internetovým uživatelům možnost poslat komukoli ručně psaný dopis prostřednictvím e-mailu. Vše co musíte udělat, je napsat e-mail jehož délka nepřesáhne 100 slov, připojit poštovní…

Doba čtení: do minuty

Seznam měl problémy, e-maily se objevily v cizích schránkách

Na přelomu února a března zmizela některým uživatelům e-mailové služby Gmail, včetně těch českých, ze schránek veškerá pošta. Podle Google postihla tato nepříjemná událost necelé tří desetiny procenta všech schránek. Trvalo několik dní než se Google podařilo obnovit data ze zálohy a dát vše do původního stavu.

15. 3. 2011 7:42
Doba čtení: 1 minuta

Britský odborářský boss navrhuje zpoplatnit e-maily

Bob Crow, předseda britských železničních, námořních a dopravních odborů, navrhl, aby britská vláda vybírala jedno penny za každý odeslaný e-mail. Podle Crowa by tím Velká Británie získala nezanedbatelný příjem, který by mohla použít na umoření rozpočtového dluhu ve výši 150 miliard liber. Není to přitom první pokus, kdy se Crow snažil získat peníze zpoplatněním moderních technologií. Už loni navrhl odvádět jeno penny z každé odeslané SMS zprávy do státního rozpočtu. Odborníci ovšem spočítali,…

Doba čtení: 1 minuta

Svátky jsou příležitost pro další vlnu podvodů

Tematika svátků je vhodné krytí pro nejrůznější online podvody. Vy se možná nenachytáte, ale vaši blízcí by mohli, rafinovanost útoků letos opět vzrostla.

Doba čtení: 5 minut