Hlavní navigace

Britský recept: Nejdřív vypnout BBC 2, pak zesílit signál

31. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
31. 1. 2007

Regulátor audiovize a telekomunikací v Británii, Ofcom, zveřejnil svůj plán na minimalizaci potíží s přechodem na digitální vysílání. Úřad včera zveřejnil dokument Digital Switchover – Management of Transition Coverage Issues [PDF, 68 kB]. V něm doporučuje kroky, jejichž dodržení maximálně ochrání televizní diváky.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Jakmile dojde na vypínání analogového signálu v tom kterém regionu Spojeného království, jako první z pěti zemských programů skončí veřejnoprávní BBC 2, který bude dále dostupný už jen digitálně. Analogové frekvence BBC 2 připadnou komerčnímu vysilateli ITV. Později v průběhu digitalizace budou muset diváci znovu naladit svoje set-top-boxy. Některé multiplexy získájí s opouštěním analogu na síle a lidé tak budou moci chytit na anténu dříve neviděné.

Ofcom doporučuje vysilatelům řadu migračních technik, které popisuje výše zmíněný dokument. Mezi nimi je například optimalizace tvarů antén a úprava síly vzájemně rušených služeb. To všechno by mělo britským divákům prospět a vylepšit celý proces. Dokument prochází připomínkovým řízením, uzávěrka reakcí je 6. března. Informaci uvedl server Broadbandtvnew­s.com.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).