Hlavní navigace

Britští vysilatelé, výrobci a prodejci chtějí od regulátora kmitočty pro HDTV

16. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 3. 2007

Ve Spojeném království probíhá debata o využití frekvencí uvolněných digitalizací televizního vysílání. Regulátor audiovize a telekomunikací Ofcom nechce sám nic určovat, spoléhá se na tržní výběr a plánuje volné kmitočty vydražit. Tomu se snaží zabránit členové lobbyistické skupiny HDforAll, které slučuje vysilatele, prodejce a výrobce digitální techniky. Skupina HDforAll požádala vládu o vyčlenění frekvencí pro vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) v rámci zemské digitální televize. Členové sdružení se totiž obávají, že v dražbě by je mohli přeplatit například mobilní operátoři.

ICTZ23

Vysoké rozlišení je už dnes spotřebitelskou realitou a je to něco, co publiku dává skutečně něco navíc. Takový technologický pokrok by podle nás mohl a měl být dostupný co možná největšímu počtu diváků, ať už televizi přijímají přes kabel, satelit nebo přes anténu, ať se rozhodli pro placené vysílání nebo pro bezplatný příjem, prohlásil tiskový mluvčí BBC, kterého cituje server DigiTAG.org.

Ve Spojeném království se prodalo za minulý rok 2,4 milionu HD ready televizorů, letos by jich měli spotřebitelé podle odhadů nakoupit dvakrát tolik.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.