Hlavní navigace

Brněnská Invea Tech se štěpí na dvě firmy. Kvůli specializaci

22. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cílem rozdělení má být rychlejší rozvoj obou produktových linií. Následovníci firmy se tak budou věnovat bezpečnosti a vývoji síťových karet.

Flowmon Networks a Netcope Technologies. Po osmi letech se z bývalého univerzitního spin-offu stanou dvě firmy

„Bylo čím dál zřejmější, že další rozvoj našich dvou produktových linií na světovém trhu vyžaduje vlastní strategie, cílené investice a volnou ruku pro efektivnější realizaci obchodních záměrů. Jejich osamostatnění je proto pro nás logickým krokem,“ vysvětluje šéf firmy Rostislav Vocilka.

Jinak se celkem nic nemění. Podle Vocilky zůstává složení týmů a většina kontaktních údajů beze změny. „Smlouvy i doposud platné podmínky zůstávají beze změn a automaticky přechází v rámci projektu štěpení,“ dodal obchodní ředitel Petr Špringl

KL24

Zatímco Flowmon Networks se bude věnovat i nadále bezpečnosti a monitoringu, Netcope Technologies se zaměří naplno na vývoj a programování síťových karet pro hardwarovou akceleraci. 

Potom, co startup uspěl se svou kartou podporující 100G Ethernet, se teď s CESNETem věnuje vývoji karty, která umí akcelerovat a filtrovat provoz v sítích o rychlostech 400 gigabitů za sekundu a pracovat s nejkratším paketem 1,6 nanosekundy. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).