Hlavní navigace

Brněnský Flowmon Networks posiluje. Kupuje FerretApps

11. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bezpečnost je brněnskou doménou. Druhá noha původního univerzitního spin-offu Invea Tech se zaměřuje na monitoring výkonnosti aplikací.

S jarem chtějí posílit především svou divizi zaměřenou na oblast aplikačního monitoringu. „Akvizice FerretApps nám umožní dále rozšířit vlastnosti Flowmonu v oblasti APM,“ tvrdí v tiskové zprávě šéf Flowmon Networks Rostislav Vocilka.

Poptávka po APM nástrojích, které pomáhají udržet aplikace v optimální kondici, podle Vocilky rychle roste a odhaduje se na 2,4 miliardy amerických dolarů. 

CIF23

Společnost FerretApps funguje už čtyři roky a od počátku se zaměřila právě na technologii pro monitorování výkonnosti aplikací (APM). Do Flowmonu tak přichází pětice vývojářů, ale akvizice přinesla do firmy především technologii. Flowmon už přitom s FerretApps spolupracoval formou OEM a spojení by mělo zjednodušit i obchodní procesy. 

Flowmon vznikl loni na podzim, kdy se původní mateřská firma Invea-Tech rozdělila na dvě specializované společnosti. Cílem rozdělení měl být rychlejší rozvoj obou produktových linií. Následovníci firmy se tak budou věnovat bezpečnosti a vývoji síťových karet.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).