Hlavní navigace

Brno je podle Akamai městem s nejrychlejším broadbandem v Evropě

Martin Vyleťal

Ve druhé čtvrtletí letošního roku byli obyvatelé Brna připojeni k Internetu průměrnou rychlostí 8,3 Mbit/s, vyplývá to ze statistik zveřejněných v pravidlené čtvrtletní zprávě společnosti Akamai o stavu Internetu (State of Internet). Autor: Akamai Brno tak dosáhlo nejvyšší průměrné rychlosti na downstreamu ze všech sledovaných evropských měst. Celosvětově mu patří 55 příčka. Data jsou očištěna o mobilní připojení a přístupy z akademických sítí. Akamai vychází z rychlostí, jakými uživatelé z…

Ve druhé čtvrtletí letošního roku byli obyvatelé Brna připojeni k Internetu průměrnou rychlostí 8,3 Mbit/s, vyplývá to ze statistik zveřejněných v pravidlené čtvrtletní zprávě společnosti Akamai o stavu Internetu (State of Internet).


Autor: Akamai

Brno tak dosáhlo nejvyšší průměrné rychlosti na downstreamu ze všech sledovaných evropských měst. Celosvětově mu patří 55 příčka. Data jsou očištěna o mobilní připojení a přístupy z akademických sítí. Akamai vychází z rychlostí, jakými uživatelé z jednotlivých zemí stahují obsah z platformy Akamai.  


Autor: Akamai

Průměrná rychlost pevného broadbandu v Česku dosáhla podle Akamai ve druhém čtvrtletí hodnoty 7,4 Mbit/s, což představuje meziroční nárůst o 39 procent.


Autor: Akamai

Více jak 55 procent připojení k Akamai (stahování obsahu z platformy Akamai) z Česka dosáhlo rychlosti 5 Mbit/s a vyšší. 

Zdroj: The State of Internet, Volume 4, Number 2, 2ND Quarter, 2011 Report by Akamai

Našli jste v článku chybu?
26. 10. 2011 12:23

Pokud jsem dobře četl - "Data jsou očištěna o mobilní připojení a přístupy z akademických sítí."

26. 10. 2011 15:30

Pamatujete si to špatně. Modus je nejčastěji se vyskytující hodnota v souboru (a klidně to může být okrajová hodnota). Medián je 50 procentní kvantil, tedy hodnota která dělí soubor na dvě stejně velké části. Pokud je mediánem hodnota X, tak to znamená že 50 % vzorků je menší než hodnota X a 50 % je vyšší než hodnota X. Tedy přesně to, co bychom rádi většinou věděli.