Hlavní navigace

Bubák v reklamě propaguje Zelenou vlnu na ČRo 1 - Radiožurnálu

6. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 5. 2011

UVNITŘ UKÁZKA Výmluvnou postavičku bubáka ve varovné značce před nebezpečím použil Český rozhlas 1 – Radiožurnál v nové kampani na svoje dopravní zpravodajství Zelená vlna. Pokračujeme tak v trendu oslovit posluchače, kteří tráví hodně času jízdou v autě, vysvětlila marketingová a PR manažerka Radiožurnálu Nicole Tobišková. Z výzkumu, který si nechal Radiožurnál v únoru zpracovat od agentury STEM/MARK totiž vyplývá, že 93 procent profesionálních řidičů poslouchá při řízení auta rádio.

K TÉMATU: Reklamní kampaň má pomoci zvýšit poslechovost ČRo 1 – Radiožurnálu

MM socky3

83 procent profesionálních řidičů zná Zelenou vlnu Radiožurnálu a oceňují na ní především srozumitelnost, zařazování mimořádných hlášení při závažných dopravních komplikacích a co je pro nás velmi důležité – jedním z hlavních benefitů našeho dopravního zpravodajství je jeho důvěryhodnost, shrnula výsledky výzkumu ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová.

Novou kampaň, která se od začátku května objevuje na billboardech a v tisku, vytvořilo grafické studio Kafka Design. Ústřední headline „Nikdy nevíte, co můžete na silnici potkat“ doprovází série motivů dopravních značek s bubákem, dinosaurem nebo ufony, kterou bude možno dále do budoucna rozvíjet, uvedl ředitel studia Ondřej Kafka. Radiožurnál nechal vyrobit i samolepky s motivem této kampaně, letáky a označení tankovacích pistolí pro čerpací stanice Agip. Vznikl také speciální motiv pro probíhající MS v hokeji.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.