Hlavní navigace

Budou muset slovenští operátoři vyřadit Primu i z digitálních nabídek?

24. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 8. 2009

Televize Prima se bude brzy vysílat na Slovensku jen v rámci digitálních nabídek kabelových společností a z analogového vysílání by postupně měla zmizet. Otázkou ale je, zda bude i nadále tolerovat šíření v digitálních nabídkách, jelikož ty se budou postupně rozšiřovat do většího počtu domácností. Prima se přitom se slovenskými televizemi dohodla, že jim nechce konkurovat na Slovensku. Slovenské televize na oplátku zajistí své stažení z nabídek českých kabelovek.

K TÉMATU: Prima zmizí z nabídky analogové UPC na Slovensku, nahradí ji TV Doma
JOJ požaduje okamžité stažení z českých kabelovek

Existuje zde i snaha o spolupráci se slovenskými televizemi, abychom si navzájem vyčistili prostor, aby Joj nevysílala v Čechách a pod. Neuvažujeme o legalizaci vysílání našich programů na Slovensku, a není pro nás aktuální ani odpojovaná reklama na slovenském trhu, uvedl generální ředitel TV Prima Marek Singer na březnovém Kulatém stolu serveru Digizone.cz.

cyber-obecný tip

DALŠÍ INFORMACE: České televize by uvítaly vyjmutí slovenských kanálů z kabelovek

Slovenská televize Joj podnikla konkrétní kroky na vyřazení svého programu z nabídek českých kabelových společností, kterým zaslala oficiální dopis. Většina operátorů na tento požadavek zareagovala kladně a televizi Joj ze své nabídky stáhla. Vysílání televize Joj pro české diváky ale pokračuje v některých satelitních platformách a podobným způsobem se mohou i slovenští diváci dostat k programu všech českých televizí.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.