Hlavní navigace

Budoucí člen Rady STV opsal "svoji" učebnici z českých skript

19. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 2. 2008

Externí pedagog Ekonomické univerzity v Bratislavě Marián Tkáč ještě ani nenastoupil do Rady Slovenské televize (STV) a už čelí skandálu. Slovenský blog Radostná veda totiž upozornil na to, že Tkáčova učebnice Hospodárské dejiny je v části věnované 19. a 20. století tvořená více než dvěma třetinami textu skript pražské Vysoké školy ekonomické (VŠE). Skripta napsal profesor VŠE Václav PrůchaJozefem Faltusem a Emílií Krajniakovou.

Profesor Průcha podle vyjádření pro Televizní noviny Headlines stanice Markíza uvedl, že na Tkáčovo plagiátorství přišel sám už v červenci minulého roku. Když na případ upozornil bratislavskou Ekonomickou univerzitu, Marián Tkáč nabídl jemu i jeho kolegům za opsané pasáže honorář 10 tisíc korun. Václav Průcha tehdy nabídku přijal, peníze předal své kolegyni a případ považoval za uzavřený.

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislavě Rudolf Sivák v reportáži Markízy zdůraznil, že Marián Tkáč není interním zaměstnancem jeho školy. Deníku Sme pak rektor sdělil, že počínaje letním semestrem s Tkáčem univerzita rozváže spolupráci. Pro bratislavskou vysokou školu je to první plagiátorský skandál.

Cloud23

Marián Tkáč byl Národní radou Slovenské republiky zvolený do Rady STV začátkem února. Do regulačního orgánu slovenské veřejnoprávní televize nastoupí začátkem dubna a na chod STV bude dohlížet pak šest let.

Zdroj: Mediálne.sk

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).