Hlavní navigace

BuildMyRank.com končí a může za to Google a jeho boj proti manipulaci výsledků vyhledávání

Daniel Dočekal

www.BuildMyRank.com byla jednou z mnoha (stovek či tisíců) „blogovacích“ sítí, které sloužily hlavně k (poněkud umělému) ovlivňování pozic ve vyhledávání na Google. Tedy něco, čemu Google před řadou měsíců vyhlásil boj. Většina obsahu BuildMyRank.com byla odstraněna z indexu k 19. březnu a provozovatelům tak nakonec nezbylo než provoz ukončit. Včetně vrácení peněz.

www.BuildMyRan­k.com byla jednou z mnoha (stovek či tisíců) „blogovacích“ sítí, které sloužily hlavně k (poněkud umělému) ovlivňování pozic ve vyhledávání na Google. Tedy něco, čemu Google před řadou měsíců vyhlásil boj. Většina obsahu BuildMyRank.com byla odstraněna z indexu k 19. březnu a provozovatelům tak nakonec nezbylo než provoz ukončit. Včetně vrácení peněz.

BuildMyRank.com patří do kategorie „blogovacích sítí“ – ty s pomocí uměle vytvořeného obsahu (zpravidla velmi nízké kvality a ještě nižšího užitku) vytvářejí síť zpětných odkazů a ovlivňují tak PageRank a tím i výsledky vyhledávání Google. Aktivní boj Google proti těmto sítím vede k odstranění takovýchto webů/blogů z indexu, ale často také k penalizaci těch, kdo jejich služeb využívali. Mimo BuildMyRank.com je podle informací z webu postižena aktuálně i řada dalších podobných služeb – LinkVana, Authority Link Network.

Zdroj:  It’s Been a Great Run!! a OMG! The Sky Is Falling!?!?!

Našli jste v článku chybu?
2. 4. 2012 10:03
Ondřej Bouda (neregistrovaný)

Dík za tip! Ale pořád mi přijde jednodušší přejít na ten bing :)

31. 3. 2012 16:02
tom11111 (neregistrovaný)

Na tohle pomáhá dát na začátek příkaz allintext:slovo1 slovo2 ... za dvojtečku nedávat mezeru! To ho donutí hledat všechna slova jen v textu vyhledaného dokumentu.

Obecně totiž google sice vyhledává všechna slova, ale mohou být i v dokumentech, které pouze odkazují na výsledný dokument (to se využívalo na tvorbu tzv. google bombs). A pokud dostane málo relevantních výsledků, mohou se do popředí dostat právě tyto "volně" dohledané dokumenty.