Hlavní navigace

BuildMyRank.com končí a může za to Google a jeho boj proti manipulaci výsledků vyhledávání

29. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

www.BuildMyRank.com byla jednou z mnoha (stovek či tisíců) „blogovacích“ sítí, které sloužily hlavně k (poněkud umělému) ovlivňování pozic ve vyhledávání na Google. Tedy něco, čemu Google před řadou měsíců vyhlásil boj. Většina obsahu BuildMyRank.com byla odstraněna z indexu k 19. březnu a provozovatelům tak nakonec nezbylo než provoz ukončit. Včetně vrácení peněz.

www.BuildMyRan­k.com byla jednou z mnoha (stovek či tisíců) „blogovacích“ sítí, které sloužily hlavně k (poněkud umělému) ovlivňování pozic ve vyhledávání na Google. Tedy něco, čemu Google před řadou měsíců vyhlásil boj. Většina obsahu BuildMyRank.com byla odstraněna z indexu k 19. březnu a provozovatelům tak nakonec nezbylo než provoz ukončit. Včetně vrácení peněz.

BuildMyRank.com patří do kategorie „blogovacích sítí“ – ty s pomocí uměle vytvořeného obsahu (zpravidla velmi nízké kvality a ještě nižšího užitku) vytvářejí síť zpětných odkazů a ovlivňují tak PageRank a tím i výsledky vyhledávání Google. Aktivní boj Google proti těmto sítím vede k odstranění takovýchto webů/blogů z indexu, ale často také k penalizaci těch, kdo jejich služeb využívali. Mimo BuildMyRank.com je podle informací z webu postižena aktuálně i řada dalších podobných služeb – LinkVana, Authority Link Network.

Zdroj:  It’s Been a Great Run!! a OMG! The Sky Is Falling!?!?!

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).