Hlavní navigace

Buková hora nabídne DVB-T pro dva miliony lidí

20. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
20. 3. 2007

Digitální vysílání z vysílače Buková hora, které má začít v polovině letošního roku, se zdaleka neomezí jen na Ústí nad Labem. Umožní pokrytí více než dvou milionu obyvatel ČR. Částečně se ale signál bude překrývat se signálem z Prahy, teoreticky dosáhne i za Prahu, uvedl dnes na konferenci Digitální televize vedoucí útvaru rozvoje a investic společnosti Radiokomunikace Jiří Vykydal. Na Ústecku bude zatím vysílat pouze multiplex Radiokomunikací s programy České televize, Českého rozhlasu a televizí Nova.

V současnosti má k DVB-T přístup třetina obyvatel České republiky žijící v Praze, Brně, Ostravě, Domažlicích a okolí těchto měst. Se zapnutím Bukové hory by se podle propočtů Českého telekomunikačního úřadu mělo pokrytí zvýšit na 42 procent populace Česka. Naopak zcela bez možnosti sledovat současnou analogovou televizi bude na konci roku asi pět až šest procent obyvatel.

Zdroj: ČTK

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).