Hlavní navigace

Bývalá šéfka Radiožurnálu Tachecí reagovala na kritiku Rady ČRo

23. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 7. 2009

Barbora Tachecí, bývalá ředitelka ČRo 1 – Radiožurnálu, prostřednictvím serveru iDNES.cz reagovala na výtky radních Českého rozhlasu, které se na její hlavu snesly během včerejšího odvolání generálního ředitele ČRo Václava Kasíka. Provinil se už začátkem roku 2008 jmenováním Barbory Tachecí do funkce ředitelky Radiožurnálu, právě tato věta donutila Tachecí k reakci.

Svoje myšlenky zveřejnila ve čtyřech obrazech. Tachecí připomněla, že ještě jako programová ředitelka komerčního rádia Frekvence 1 byla pozvána Radou ČRo k představení jejich vizí a všichni prý během nich souhlasně pokyvovali hlavou. Plán změn byla současná moderátorka televize Z1 schopna předložit do šesti týdnů, což se radním zamlouvalo. Ve slíbeném termínu tedy předstoupila před kontrolní orgán rozhlasu s naplánovanými změnami, za něž pak sklidila údajně potlesk.

MM socky3

Poté tuším, že paní Jaklová pronese větu, kterou si dlouho pamatuji: jsem ráda, že se potvrzuje, že paní Tachecí je kompetentní člověk, dodala ve druhém obraze Tachecí a konstatovala, že změny byly nasazeny přesně podle plánu a přivítány převážně kladnými ohlasy. Hnutí proti změnám se podle ní zastavilo někde na patnácti tisících podpisech. Navíc bylo veřejným tajemstvím, že celá protestní akce byla zřejmě pečlivě organizována, myslí si Tachecí.

I po těchto změnách byla dle slov bývalé ředitelky Radiožurnálu rada spokojená, k programu měla jen drobné výhrady. Onemocním a poté jsem sesazena z funkce (přesně v tomto pořadí!!!). A rok a půl na to (rok a půl, během kterého jako vedlejší produkt zkvalitnění vysílání soustavně stoupá poslechovost Radiožurnálu po jeho dlouhodobém poklesu) čtu, že se Václav Kasík provinil tím, že mě jmenoval, popisuje nepochopitelný obrat Barbora Tachecí, která už raději v dalších obrazech nechce pokračovat. Radním pak vzkázala: nemoci vás šikovní doktoři při troše štěstí zbaví, neslušnosti nikoliv.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.