Hlavní navigace

Bývalý programový ředitel Primy stanici opustí úplně

25. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 1. 2008

Na konci února skončí po třinácti letech působení Miloše Zahradníkatelevizi Prima. Zahradník nastoupil do tehdejší TV Premiéra v roce 1995 jako dramaturg, postupně se pak vypracoval na šéfdramaturga a ředitele programové skladby. Program Primy vedl v letech 2002 až 2006, kam spadá také zatím nejsledovanější období této televize. O Zahradníkově odchodu informoval server Týden.cz. Své další působení budu teprve zvažovat, řekl serveru bývalý programový šéf.

ICTZ23

Dnes již bývalý šéf programu byl v září 2006 odvolán a přeřazen na pozici ředitele programové strategie. Ztratil vliv nad programováním, nákupem zahraničních pořadů či rozhodováním o nových relacích, shrnul závěr Zahradníkova působení na Primě Týden.cz. Odsun odvolaných manažerů označil server jako specialitu této televize a doložil to příklady: Podobně jako Zahradník byl v minulosti zbaven funkce, ale nevyhozen, bývalý obchodní ředitel Jan Pištěk, nejnověji pak poslední obchodní ředitelka Hana Banksová.

Zahradníkovým nástupcem byl od dubna 2007 Jan Rubeš, který na Primu přišel z České televize. Od prosince roku 2007 má druhá nesledovanější česká komerční televize dánské programové vedení, které zosobňuje Jakob Mejlhede.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.