Hlavní navigace

Bývalý reportér Novy Jiří Pánek tváří zpravodajství České televize

18. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Zpravodajský tým České televize posílil bývalý reportér Novy Jiří Pánek. ČT přitom ještě začátkem března tvrdila, že odpadlíky z Novy nabírat nehodlá.

Reportér Jiří Pánek, který ještě nedávno působil na stejné pozici v televizi Nova, nastoupil do veřejnoprávního média na Kavčí hory. Bývalá tvář nejsledovanější české stanice tak posílila tým zpravodajů České televize. Za působení Petra Dvořáka na postu generálního ředitele a Zdeňka Šámala na pozici ředitele zpravodajství jde tak o dalšího bývalého zaměstnance Novy, který se objevil na Kavčích horách. Pánek byl jedním z pěti redaktorů, který se rozhodl nejsledovanější televizi opustit po nástupu Vladimíra Mužíka na pozici ředitele zpravodajství.

Bývalý reportér Novy Jiří Pánek na fotce se zpěvačkou Larou Fabian
Autor: profil Jiřího Pánka na Facebooku.

Bývalý reportér Novy Jiří Pánek na fotce se zpěvačkou Larou Fabian

K TÉMATU: David Vaníček zůstává na Nově. Eva Myšíková a Jiří Pánek končí

Nástup Jiřího Pánka do zpravodajského týmu České televize je ale poměrně překvapivý. Začátkem března šéfredaktor jejího zpravodajství Petr Mrzena řekl: Události mají pevně stanovený a obsazený tým reportérů a v současné době se v něm nechystají žádné změny. Zpravodajství ČT má dostatek vlastních profesionálů. Zpravodajství Novy nakonec po Mužíkově nástupu opustil kromě Pánka také Tomáš Hauptvogel (odešel do Primy family) a Eva Myšíková. Reportér David Vaníček a Pavel Šuba nakonec rozhodli svou výpověď stáhnout.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.