Hlavní navigace

Bývalý reportér Novy Jiří Pánek tváří zpravodajství České televize

18. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Zpravodajský tým České televize posílil bývalý reportér Novy Jiří Pánek. ČT přitom ještě začátkem března tvrdila, že odpadlíky z Novy nabírat nehodlá.

Reportér Jiří Pánek, který ještě nedávno působil na stejné pozici v televizi Nova, nastoupil do veřejnoprávního média na Kavčí hory. Bývalá tvář nejsledovanější české stanice tak posílila tým zpravodajů České televize. Za působení Petra Dvořáka na postu generálního ředitele a Zdeňka Šámala na pozici ředitele zpravodajství jde tak o dalšího bývalého zaměstnance Novy, který se objevil na Kavčích horách. Pánek byl jedním z pěti redaktorů, který se rozhodl nejsledovanější televizi opustit po nástupu Vladimíra Mužíka na pozici ředitele zpravodajství.

KL23 hlasovani

Bývalý reportér Novy Jiří Pánek na fotce se zpěvačkou Larou Fabian
Autor: profil Jiřího Pánka na Facebooku.

Bývalý reportér Novy Jiří Pánek na fotce se zpěvačkou Larou Fabian

K TÉMATU: David Vaníček zůstává na Nově. Eva Myšíková a Jiří Pánek končí

Nástup Jiřího Pánka do zpravodajského týmu České televize je ale poměrně překvapivý. Začátkem března šéfredaktor jejího zpravodajství Petr Mrzena řekl: Události mají pevně stanovený a obsazený tým reportérů a v současné době se v něm nechystají žádné změny. Zpravodajství ČT má dostatek vlastních profesionálů. Zpravodajství Novy nakonec po Mužíkově nástupu opustil kromě Pánka také Tomáš Hauptvogel (odešel do Primy family) a Eva Myšíková. Reportér David Vaníček a Pavel Šuba nakonec rozhodli svou výpověď stáhnout.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).